Конституційний суд перевіряє законність е-декларування для антикорупційних активістів
Конституційний суд України почав провадження щодо обов'язку антикорупційних активістів заповнювати електронні декларації
Про це повідомляє Deutsche Welle.
У середу, 12 вересня, Конституційний суд об'єднав у справу провадження щодо конституційності окремих положень закону "Про запобігання корупції", відкриті за поданнями уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та ще 65 народних депутатів.
Денісова пояснила у Facebook, що оскаржувала норми закону як такі, що не відповідають Конституції України.
"Вважаю, що оскаржувані норми Закону України "Про запобігання корупції", за які Верховна Рада проголосувала ще у березні минулого року, не відповідають Основному Закону. Вони встановлюють додаткові обмеження дискримінаційного характеру, порушують право людей на особисте і сімейне життя, принцип рівності громадян та багато інших основоположних засад. До того ж, додаткове навантаження на громадянське суспільство в Україні суперечить європейським цінностям, до запровадження яких ми так прагнемо", - написала Денісова.
Денісова також оприлюднила ухвалу КСУ про відкриття провадження та скликання засідання Великої палати суду.
"Відкрити конституційне провадження у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України п. 5 ч. 1 ст. 3, абзацу третього ч. 3 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" від 14 жовтня 2014 року", - йдеться у документі.
- Нагадаємо, 23 березня 2017 року Верховна Рада схвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців рядових, сержантів і молодших офіцерів від обов'язку подавати е-декларації, але зобов'язала подавати е-декларації антикорупціонерів - керівників або членів вищого органу управління громадських об'єднань, які займаються діяльністю з протидії корупції, членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади.
- Президент України Петро Порошенко 10 липня 2017 року вніс до парламенту пакет законопроектів щодо обмеження е-декларування для антикорупційних громадських організацій. G7 підтримала Венеційську комісію щодо скасування в Україні е-декларацій для антикорупційних активістів.
- 22 березня 2018 року Рада провалила розгляд законів про відтермінування е-декларування для громадських активістів. Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що до цього питання повернуться 3 квітня, проте під час наступного розгляду Рада знову провалила скасування е-декларацій для антикорупційних активістів.
- Єврокомісія звинуватила українську владу в невиконанні зобов'язань через провалення скасування е-декларацій для активістів із боротьби з корупцією.
- Актуальне
- Важливе