live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Криму кількість учнів, які навчаються українською, зменшилась на 98%, - ЮНЕСКО

Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури оприлюднила документ, в якому наводяться факти брутальних порушень прав українців та кримських татар у сфері освіти з боку окупаційної влади

Про це у п'ятницю, 21 вересня, повідомила прес-служба МЗС України з посиланням на текст доповіді Гендиректора ЮНЕСКО Одри Азулє, оприлюдненій на офіційному сайті Організації.

"Попри Наказ Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року, який зобов’язав Росію забезпечити доступність освіти українською мовою, окупаційна влада продовжує знищення системи освіти для україномовного населення Криму. Так, кількість учнів, які навчаються українською мовою, зменшилась на 98% у порівнянні з 2014 роком", - йдеться у повідомленні.

Крім того, у доповіді констатується відсутність можливості українців доступу до своїх об’єктів культурної спадщини, історичних та архітектурних пам’яток, музеїв, біосферних резерватів, наукових центрів тощо. Фіксуються факти незаконних археологічних розкопок, вивезення культурних цінностей з території Криму.

У документі також йдеться про необхідність ефективного моніторингу ситуації в окупованому Криму та повідомляється про консультації між Україною та Секретаріатом ЮНЕСКО щодо формату запровадження прямого моніторингу у сфері компетенції Організації.

Доповідь Генерального директора буде розглянута на 205-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, що відбудеться від 3 до 17 жовтня 2018 року у Парижі.

  • Раніше на території Криму за період анексії Росією півострова моніторингова місія ООН з прав людини в Україні зафіксувала щонайменше 42 випадки викрадення людей

новини партнерів

‡агрузка...

16 жовтня, 2019 середа

16 жовтня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати