live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Звідки гроші: член Ради НБУ проаналізував економічний курс Тимошенко

На думку професора Піттсбурзького університету Тимофія Милованова, економічна програма Тимошенко містить чимало суперечливих моментів

Економічна частина програми кандидата у президенти Юлії Тимошенко не дає чіткої відповіді на ряд важливих запитань та містить відверто суперечливі моменти, пише в своїй статті професор Піттсбурзького університету, заступник Голови Ради НБУ, Почесний президент Київської школи економіки Тимофій Милованов.

Економіст проаналізував 401 сторінку економічної частини програми Тимошенко “Новий економічний курс” та дійшов до ряду висновків.

“Курс пропонує використовувати податково-бюджетне стимулювання (в даному випадку кредити) для підтримки розвитку високотехнологічних та обробних галузей. Не зазначено конкретно, як будуть вибиратися такі галузі та компанії та як буде фінансуватися таке податково-бюджетне стимулювання (за винятком посилання на міжнародні фінансові установи)”, - пише Милованов.

Що стосується грошово-кредитної політики, то пропонується використовувати інший набір інструментів/механізмів для таргетування інфляції (наприклад, операції репо замість депозитних сертифікатів) та залучення центрального банку та державних банків до стимулювання економіки, вказує член Ради НБУ.

Проблема в тому, що податково-бюджетне стимулювання та макроекономічна стабільність є потенційно несумісними, пише професор економіки.

Податково-бюджетне стимулювання потребує фінансування. Це можна зробити або шляхом емісії, або збільшенням державного боргу, або скороченням видатків бюджету в інших сферах, наголошує Милованов.

Емісія буде створювати загрозу макроекономічної стабільності. У програмі виключається збільшення державного боргу і немає жодних пояснень щодо того, які інші видатки будуть зменшуватися. Виділення коштів на податково-бюджетне стимулювання може також бути несумісним з зменшенням податків.

Також в програмі передбачена співпраця України та міжнародних  фінансових організацій, зокрема МВФ. Проте немає конкретних пояснень, і незрозуміло, чому ці установи погодяться робити це.

Адже на такі важливі для співпраці з МВФ зараз проблеми, як відкриття ринку землі чи підвищення ціни на газ для населення, економічний курс Тимоошенко не дає чіткої відповіді.

У програмі описуються проблеми відсутності належних ринків капіталу та важливість надійності прав власності, також критикується поточна олігархічна структура економіки.

Але незрозуміло, як Тимошенко збирається вирішувати ці проблеми, пише економіст:
“Шо станеться з власністю цих груп? Чи буде передбачена амністія, чи буде їм дозволено зберегти їхню власність? Чи буде зроблено перерозподіл власності від олігархів на користь держави чи громадськості? Якщо так, то незрозуміло, як при цьому може бути гарантована захищеність прав власності”, - вказує на хиби економічної програми Милованов.

“На мій погляд, в економічній програмі "Новий економічний курс" треба було би приділити більше уваги роз'ясненню того, звідки будуть надходити кошти на стимулювання та як уряд буде досягати свої інші цілі (пенсії та інші соціальні виплати, стабільність цін та курсу обміну, бюджетна дисципліна тощо)”, - підсумовує професор Піттсбурзького університету.

 

новини партнерів

8 липня, 2020 середа

8 липня, 2020 середа

7 липня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати