Косатки можуть вимерти за 50 років, - вчені
Забруднення повітря і води поліхлорованими дифенілами вже за кілька десятиліть може призвести до вимирання косаток
Про це пише Eurek Alert.
Косатки утворюють останню ланку в довгому харчовому ланцюзі і входять в список ссавців з найвищим вмістом ПХД в тканинах. У деяких особин концентрація шкідливих речовини досягає 1,3 тис мг на кілограм. Для порівняння, 50 мг на кілограм викликає безпліддя і відчутне зниження імунної системи у людини.
Довідка:
Поліхлоровані дифеніли (ПХД) або поліхлоровані біфеніли (ПХБ) - група органічних сполук, стійких до гідролізу і біотрансформації в воді, але при фотолізі на сонячному світлі ПХД можуть в процесі ряду послідовних реакцій утворювати діоксини, набагато більш токсичні забруднювачі в порівнянні з ПХД. ПХД містяться в безлічі будівельних матеріалів: мастилі, клеях, мастиці, фарбах і т.д.
Попадання цих речовин в воду може привести до зникнення всієї популяції косаток в найбільш забруднених районах вже в найближчі 30-50 років, відзначають дослідники з Орхуського університету.
- Дослідивши зразки льоду з Північного Льодовитого океану вчені виявили в деяких брилах понад 12 тисяч мікрочастинок пластику на літр криги. Загалом у ній знайшли 17 видів штучних матеріалів.
- Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
- Іспанські екологи виявили в шлунку мертвого 10-метрового кашалота, якого викинуло на берег країни, понад 29 кілограмів пластику. Він помер, бо не зміг перетравити сміття. А японські вчені знайшли і покращили бактерію, що знищує пластик за кілька днів.
- Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
- Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим
- Актуальне
- Важливе