//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Княжицький: Фінансування українського кіновиробництва має бути сталим і не залежати від рішень влади

Про це в четвер, 15 листопада в клубі Кабінету міністрів України сказав голова Комітету з питань культури і духовності, народний депутат України Микола Княжицький під час наради щодо забезпечення розвитку кінематографії.

Він зазначив, що Верховна Рада, Міністерство культури, Державне агентство України з питань кіно та Український культурний фонд проводять ефективну роботу для розвитку кінематографу. Чинний уряд на досить високому рівні фінансує кіноіндустрію. Проте, система фінансування галузі має бути сталою і незалежною від влади. 

"Зараз триває бюджетний процес, і ми не знаємо, скільки грошей на підтримку кіновиробництва буде закладено на наступний рік. Добре, що сьогоднішній уряд розуміє важливість кінематографу, дає гроші,і зі останні роки галузь відродилася. Але ми не знаємо, яким буде наступний склад Кабміну. Тому ми повинні шукати механізми незалежного існування кіноіндустрії", - сказав Микола Княжицький.

Він також наголосив на необхідності впровадження механізмів фінансування кінематографа на зразок європейських країн, де існують сталі джерела надходження грошей.

"Я вже пропонував впровадження механізму спрямування коштів на кіновиробництво від лотерей в проекті закону № 2088. В багатьох країнах податки від реклами чи азартних ігор спрямовуються на кіно. А ми кожен рік маємо просити Кабмін закласти гроші в бюджет, і сподіватися, що вдасться врахувати більшість потреб кінематографії. Нам потрібно змінювати цю систему. Українському кіно потрібно постійне джерело фінансування", - сказав голова Комітету з питань культури і духовності.

nullnullnullnullnullnullnullnull

Фото: Олег Гончар

 

новини партнерів

‡агрузка...

25 березня, 2019 понеділок

25 березня, 2019 понеділок

24 березня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати