live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Верховній Раді презентують рідкісні архівні документи щодо Голодомору 1932-1933 рр.

У вівторок, 20 листопада, напередодні 85-х роковин Голодомору, в українському парламенті розпочала роботу виставка "Україна 1932-1933. Геноцид голодом", на якій зібрано багато унікальних архівних матеріалів та рідкісних фото, що розповідають про Голодомор 1932-1933 рр.

В урочистому відкритті взяли участь голова Комітету з питань культури і духовності, народний депутат України, Микола Княжицький та заступник голови комітету Віктор Єленський, голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко, та Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.  

"Це справді унікальні матеріали. Для нас дуже важливо пам’ятати кожну жертву цієї трагедії та злочину проти українського народу. Наша боротьба за нашу незалежність триває і нині. Це є свідченням того, наскільки тяглою є ненависть до українців нашого ворога", - сказав Микола Княжицький.

Організатори виставки – Український інститут національної пам’яті,  Національний музей "Меморіал жертв Голодомору", Міністерство закордонних справ України. Виставка демонструватиметься до 26 листопада 2018 року. Її створено з матеріалів Центрального державного кіно фотоархіву України імені Г.С, Пшеничного, Державного галузевого архіву СБУ, Національного центру народної культури "Музей Івана Гончара", Національного художнього музею, Інституту історії України Національної академії наук України. Інституту демографії та соціальних відносин імені М.Птухи Національної академії наук України. Фотографії надані В.Удовиченком та С. Липовецьким.

Голова Комітету з питань культури і духовності також повідомив, о що в п’ятницю, 23 листопада о 15:00 розпочнеться меморіальне засідання парламенту,присвячене Голодомору 1932-1933 рр.  у ньому візьмуть участь керівництво парламенту, народні депутати,  представники українських церков, науковці, громадські діячі та представники західних парламентів.

Нагадаємо, 24 листопада відбудуться загальнодержавні жалобні заходи до 85-тих роковин Голодомору, о 16:00 буде оголошена загальнодержавна хвилина мовчання, після якої українці вдома та всьому світу запалюватимуть свічки пам’яті у себе на вікнах чи біля меморіалів голодомору.

новини партнерів

31 травня, 2020 неділя

31 травня, 2020 неділя

30 травня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати