За наругу над прапором України мешканця Кривого Року ув'язнили на три роки

Апеляційний суд Дніпропетровської області у п’ятницю, 11 січня 2019 року, відхилив апеляцію мешканця Кривого Рогу Євгена Колесникова у справі про його наругу над державним прапором України. Таким чином, залишено в силі рішення Довгинцівського районного суду міста Кривий Ріг про ув’язнення зловмисника

Колесникову, який зірвав український прапор із житлового будинку й кинув на землю, присудили три роки й один місяць позбавлення волі, повідомляє Дніпроград.

“На рішення суду вплинула і непогашена судимість мешканця Кривого Рогу на момент скоєння цього злочину. Євген Колесніков проведе у в’язниці два роки за паплюження державного символу, а також рік за крадіжку, покарання за яку в нього було умовним”, - пише видання.

Вирок у справі Колесникова в суді першої інстанції було винесено 7 лютого 2018 року. Суддя - Світлана Ткаченко.

Як зазначає видання, Колесников помочився на прапор, однак у судовому рішенні це не зафіксовано.

Згідно даних Єдиного державного реєстру судових рішень, злочин стався 9 вересня 2017 року. Колесников (у матеріалах справи – ОСОБА_1) разом із неназваною жінкою (ОСОБА_2) винайняли квартиру для святкування її дня народження у 16-поверховому будинку в мікрорайоні “Східний”. Двері до помешкання не відчинялися, чоловік і жінка сварилися.

“Після чого, о 18 год. 51 хв. гр. ОСОБА_1, знаходячись на спільному балконі четвертого поверху даного будинку, в ході конфліктної розмови з раніше знайомою гр. ОСОБА_2, побачив (…) Державний Прапор України. В цей час у гр. ОСОБА_1 виник протиправний намір, спрямований на наругу над Державним Прапором України як державним символом України, шляхом публічного зриву його з фасаду спільного балкону четвертого поверху.

З цією метою він умисно, безпричинно, у присутності сторонніх осіб (…) руками зігнув металопластиковий флагшток (…) та, продовжуючи свій злочинний намір, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, діючи з винятковим цинізмом, що виразилось в демонстративній зневазі до Державного Прапора України, маючи за мету приниження тих цінностей, до яких інші члени суспільства ставляться з повагою, застосував фізичну силу рук та зірвав Державний Прапор України з флагштоку, пошкодивши тканину полотнища. Після чого публічно скинув Державний Прапор України з балкону на землю”, - йдеться у матеріалах справи.

Свідки підтвердили, що Колесников скинув прапор навмисно і розірвав його поздовж. Він робив це напідпитку.

Його визнали винним у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ст. 338 ч. 1 КК України (“Наруга над державними символами”), та призначили покарання у виді позбавлення волі строком на два роки. Ще рік і місяць додали за невідбуте покарання за вироком Жовтневого районного суду Кривого Рогу від 19.11.2015.

Слід зазначити, що з самого початку цю справу тримали на контролі криворізькі ветерани АТО і громадські активісти.

Інформуючи про програш Колесниковим апеляції, координатор руху С14 Сергій Мазур нагадав, що "на попередньому (судовому - ред.) засіданні Євгеній Колєсніков мав нагоду поспілкуватись з активістами і вибачився на колінах за скоєне”.

новини партнерів

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати