live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Якщо не перейдемо на "зелену" енергетику зараз: вчені прогнозують катаклізми через глобальне потепління

Людству для того, щоб утримати зростання глобальної температури в найближчому столітті в межах 1,5 ° С, необхідно повністю відмовитися від будівництва вугільних станцій вже з 2019 року

Прогноз кліматологів з Університету Лідса опублікований в журналі Nature.

Згідно з дослідженням вчених під керівництвом Крістофера Сміта з Університету Лідса, якщо людство повністю не перейде на зелену енергетику та інфраструктуру прямо зараз, то ймовірність глобальних катаклізмів вже в цьому столітті перевищить 50%.

Для аналізу вчені використовували кліматичну модель FaIR - з її допомогою можна дізнатися, як на клімат впливають вже існуючі об'єкти інфраструктури, а також ті, що ще не з'явилися. Крім того, через моделювання можна дізнатися, як буде відновлюватися клімат при поступовій відмові від використання корисних копалин.

Поки тільки в 9% змодельованих ситуацій людство відмовляється від стримування глобального потепління. При цьому вчені відзначають, що не можуть прогнозувати точне використання людством цих моделей, також кліматологи не враховували можливі зовнішні форс-мажорні чинники, такі як потужне виверження вулкана, космічну загрозу і світову війну.

новини партнерів

‡агрузка...

19 жовтня, 2019 субота

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати