live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Найбільші ризики для глобальної економіки в 2019-му на думку експертів ВЕФ


фото: weforum.org
Експерти Всесвітнього економічного форуму оприлюднили доповідь про глобальні ризики 2019 року

Доповідь про це оприлюднена на офіційному Всесвітнього економічного форуму, який цьогоріч проходитиме у Давосі 22-25 січня.

Найбільш імовірною з глобальних загроз в короткостроковій перспективі опитані експерти  вважають "економічне протистояння" найбільших держав. Про це аж заявили 91% опитаних.

88 % опитаних вважають, що ще однією загрозою є"руйнування багатосторонніх торговельних угод і правил". На третьому місці глобальних загроз у 2019 році - "політична конфронтація між найбільшими державами" (85%).

Також до списку найбільш ймовірних загроз потрапили кібератаки, поширення фейкових новин і втрата довіри до колективних договорів безпеки.

У документі також йдеться про те, що темпи глобального економічного зростання, ймовірно, досягли піку.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд, у жовтні знизив свій прогноз глобального зростання в 2019 році на 0,2 процентних пункти, що було викликано уповільненням в економіці США і Китаю.

А на початку січня Світовий банк погіршив прогноз зростання економіки світу в 2019 році з 3% до 2,9% на тлі посилення ризиків і несприятливих чинників

Експерти ВЕФ також попереджають, що економічна політика, яка колись дозволяла суперникам отримувати взаємну вигоду в торгових відносинах, тепер "часто розглядається як інструмент стратегічної конкуренції".

Доповідь про глобальні загрози публікується щорічно перед початком форуму в Давосі. Для підготовки доповіді про загрози 2019 року було опитано близько 1 тисячі експертів.

Минулого року експерти ВЕФ найбільшими ризиками називали перелом на ринках, популізм політиків і завищені очікування від технологій.

Читайте також: Штучний інтелект, біткоїн та ймовірна фінансова криза. До чого слід готуватися світу та Україні

новини партнерів

29 вересня, 2020 вівторок

28 вересня, 2020 понеділок

29 вересня, 2020 вівторок

28 вересня, 2020 понеділок

27 вересня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати