live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Трамп заявив про час для США "повністю визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами"

Президент США Дональд Трамп заявив, що його країна планує визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами, захопленими у Сирії в 1967 році

Про це Трамп повідомив у Twitter.

Трамп наголосив на стратегічній важливості цієї території для Ізраїлю та регіону.

"Через 52 роки Сполученим Штатам настав час повністю визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами, що мають важливе стратегічне і безпекове значення для держави Ізраїль і регіональної стабільності!" - написав Трамп.

Голанські висоти - плато і гірська місцевість у межах сучасних Лівану, Сирії, Йорданії та Ізраїлю. Голанське плато має площу 1800 кв. км, але з 1967 року термін використовують щодо області в 1200 кв км, яка включає західну частину плато, невелику частину Йорданської долини і гірський район на південь від гори Гермон.

Голанські висоти були сирійською територією до 1967 року, коли Ізраїль захопив їх під час Шестиденної війни. У 1973 Сирія спробувала повернути Голанські висоти під час Війни Судного Дня, але зазнала поразки. Територія перебуває під контролем Ізраїлю, який у 1981 році ухвалив закон про свою юрисдикцію над нею. Закон не визнало ні світове співтовариство, ні Рада Безпеки ООН. При цьому ООН твердо закликає Ізраїль повернути територію Сирії та заперечує легітимність ізраїльських правових актів щодо Голанських висот.

  • Нагадаємо, раніше США визнали Єрусалим столицею Ізраїлю.14 травня 2018 року в Єрусалимі на тлі протестів палестинців відкрили нове посольство США.

новини партнерів

28 вересня, 2020 понеділок

28 вересня, 2020 понеділок

27 вересня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати