Вчені розповіли, як глобальне потепління вплинуло на економіку різних країн
Підвищення глобальної температури призвело до збагачення північних країн, таких як Норвегія і Швеція, і до уповільнення економічного зростання країн зі спекотним кліматом - Нігерії та Індії
Про це йдеться в дослідженні вчених зі Стенфордського університету, опублікованому в журналі PNAS.
Згідно з підрахунками дослідників, з 1961 по 2010 роки глобальне потепління призвело до зниження ВВП на душу населення, який в найбідніших країнах впав на 17-30%. При цьому розрив між ВВП багатих і бідних країн зріс на 25%.
"Історичні дані ясно показують, що сільськогосподарські культури більш продуктивні, коли люди здоровіші, а ми працюємо продуктивніше саме тоді, коли температура не дуже висока і не занадто низька. Це означає, що невелике потепління може допомогти холодним країнам, але матиме негативний ефект для країн, де і так спекотний клімат", - йдеться у повідомленні вчених.
- Вчені з Університету Монаша підрахували, що до 2080 року рівень смертності від спеки в тропічних і субтропічних регіонах виросте в п'ять разів.
- Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
- Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим
- Актуальне
- Важливе