live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Жодних перешкод для інавгурації Зеленського немає, - Конституційний суд

З боку Конституційного суду не виникне жодних перешкод у здійсненні процедури приведення новообраного президента України до присяги

Про це йдеться у заяві зборів суддів Конституційного суду, повідомляє прес-служба КСУ.

У засобах масової інформації та соціальних мережах масово поширюється інформація про можливий зрив інавгурації новообраного президента через можливе дострокове звільнення Станіслава Шевчука з посади голови Конституційного суду, йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ця інформація повністю не відповідає дійсності і є цілеспрямованою інсинуацією, яка має за мету дискредитувати КСУ та дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в країні.

Наголошується, що в суспільстві намагаються створити хибну уяву про механізм реалізації конституційного положення щодо приведення новообраного президента України до присяги, а саме - штучно пов’язати цю процедуру з особою, що обіймає посаду голови КСУ.

Судді роз'яснюють, що відповідно до ч. 2 ст. 104 Конституції України, приведення президента до присяги здійснює голова Конституційного суду. Конституція не вказує конкретної особи, яка має виконати процедуру приведення президента України до присяги, а лише визначає посадову особу, що здійснює приведення новообраного глави держави до присяги.

Приведення нового президента до присяги є конституційним обов’язком голови Конституційного суду України, який, безумовно, буде виконаний. Будь-які маніпуляції голови КСУ щодо виконання цього конституційного обов’язку є неприпустимими, йдеться у заяві суддів.
 
Зазначається, що з боку Конституційного суду не виникне жодних перешкод у здійсненні процедури приведення новообраного президента України до присяги відповідно до ст. 104 Конституції України.
 
 

новини партнерів

14 грудня, 2019 субота

14 грудня, 2019 субота

13 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати