live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Миротворча місія ООН потребує реформування, - МЗС

Україна підтримує реформування миротворчості ООН, яке має відповідати викликам сучасного непередбачуваного світу

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, повідомляє Укрінформ.

Виступаючи на дебатах Радбезу ООН "Інвестиції у мир: поліпшення безпеки та ефективності миротворців ООН", представник України зазначив, що аби відповідати викликам непередбачуваного світу, миротворчість ООН потребує подальшого реформування.

Зазначається, що Україна й надалі бере участь у миротворчих операціях ООН навіть у час, коли сама чекає на рішення Ради Безпеки про відправлення миротворчого контингенту на окупований український Донбас.

"Блакитні шоломи з України брали участь у миротворчих місіях ООН по всьому світу. У багатьох випадках вони дійсно допомогли у досягненні миру - від Балкан до Ліберії. Залученість України до миротворчих зусиль ООН не припинилася навіть у часи військової агресії, яка досі триває проти нашої країни”, - наголосив він.

Кислиця нагадав, що питання міжнародного миру та безпеки нерозривно пов’язані з питаннями масштабних порушень прав людини і що саме такі порушення часто передують початку військових конфліктів.

Заступник міністра звернув увагу на цей взаємозв’язок і попросив "деякі держави-члени ООН" не перешкоджати зусиллям з поєднання цих двох сфер діяльності ООН, оскільки “наслідки такої безвідповідальної поведінки ми можемо нині спостерігати по всьому світу”.

"Ми цілковито підтримуємо ініціативу генерального секретаря ООН з впровадження потужного та всебічного порядку денного реформування ООН "Дії з підтримання миру". Безсумнівно, вже є відчутні результати, досягнені у впровадженні Декларації про спільні зобов’язання щодо операції з підтримання миру ООН, яка була ухвалена у вересні 2018 року, проте перед нами ще довгий шлях, аби досягти справді сучасної та ефективної миротворчості”, - зазначив Кислиця.

Серед проблем, які постають перед миротворцями ООН, український дипломат виділив незадовільний рівень безпеки персоналу, який призводить до високих втрат, а також недостатню ефективність та цілеспрямованість зусиль із забезпечення захисту цивільного населення як невід’ємної частини миротворчої діяльності. Загалом, Кислиця закликав перейти від "традиційної" миротворчості до "економних" та "розумних" операцій з підтримання миру.

  • Нагадаємо, представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер прокоментував "план Мартіна Сайдіка", який передбачає, що російські війська і нелегальні військові формування поїдуть з окупованого Донбасу, натомість туди заїдуть миротворці ООН і забезпечуватимуть в регіоні мир і безпеку.

новини партнерів

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

5 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати