live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Літературну премію ЄС уперше вручили українці - за роман про близькість війни на Донбасі

Українська письменниця Гаська Шиян отримала Літературну премію Євросоюзу за роман "За спиною"

Про це повідомляє український ПЕН-центр.

Роман розповідає про 27-річну успішну українку, хлопцеві якої приходить повістка в армію. Війна змушує дівчину вдаватися до переоцінки цінностей та ухвалення складних рішень.

"Цей роман не просто стилістично вправний і зрілий, але й важливий для сучасності, адже вписує війну в Україні в універсальний людський контекст. Авторка переводить цю війну з безпечної рубрики "десь там на дикому Сході" у тривожну рубрику "тут, у нашій спільній Європі". Бо цей конфлікт - справді тут, на нашому континенті, і він у той чи інший спосіб стосується всіх нас, європейців. Гаська Шиян переконливо нагадує: інший світ, світ насильства і смерті, ран і каліцтва, молодих удів і військових шпиталів - зовсім поруч, і ніхто з нас не знає, коли доведеться переступити межу, яка їх розділяє. Сучасне життя, просочене технологіями і переповнене інформацією, аж ніяк не є стабільнішим і безпечнішим, ніж у минулі віки, а людина - аж ніяк не кращою. Проте, як і завжди, є люди, що здатні зрозуміти і допомогти. Роман "За спиною" - про сучасну Україну, але не лише про неї. Він - про наш псевдобезпечний сучасний світ, який є всуціль крихким, починаючи від сім’ї, і закінчуючи суспільствами, державами, глобальними інституціями", - йдеться у висновку членів українського журі премії.

Автори-переможці премії отримують грошову винагороду в розмірі 5 тис. євро та підтримку від програми "Креативна Європа", спрямовану на переклад і міжнародне поширення творів.

Номінантами на премію від України також були Вікторія Амеліна з романом "Дім для Дома" та Маркіян Камиш із повістю "Чормет".

новини партнерів

‡агрузка...

18 жовтня, 2019 п'ятниця

17 жовтня, 2019 четвер

18 жовтня, 2019 п'ятниця

17 жовтня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати