live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Запуск ринку електроенергії в Україні можуть перенести з липня на жовтень


фото: pue8
На сайті Верховної Ради 23 травня опубліковано текст законопроекту про перенесення запуску нового оптового ринку електроенергії на три місяці

Про це з посиланням на законопроект повідомляє Інтерфакс-Україна.

Законопроект №10318  авторства народних депутатів Олександра Домбровського і Льва Підлісецького пропонує перенести запуск енергоринку з 1 липня на 1 жовтня поточного року.

Документ також передбачає ввести право регулятора щодо встановлення граничних цін на ринку "на добу вперед", внутрішньодобовому ринку, балансуючому ринку і за двосторонніми договорами між учасниками енергоринку.

Окрім того, законопроект пропонує закріпити, що не пізніше 1 серпня учасники ринку, крім споживачів, зобов'язані здійснити всі тестові операції з купівлі-продажу е/е на всіх сегментах нового ринку.

Також автори пропонують передбачити, що до початку роботи нового ринку держпідприємство "Енергоринок" продовжуватиме укладати договори на покупку е/е за "зеленим" тарифом.

Крім того, проект пропонує зміни до статті 9-1 закону "Про альтернативні джерела енергії", що стосуються формулювань положень, які регламентують надання "зеленого" тарифу домогосподарствам. Передбачається, що внесення нових формулювань врегулює питання надання "зеленого" тарифу наземним домашнім сонячним електростанціям.

  • Нагадаємо, 15 травня в комітеті Верховної Ради з ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки відбувся круглий стіл, на якому розглядалося питання реформи ринку електроенергії.

  • Учасники проголосували за відкриття оптового ринку електроенергії з 1 липня, як це передбачено Законом України "Про ринок електроенергії".

  • Новий ринок передбачає відокремлення діяльності з розподілу та постачання електроенергії. Це означає, що обленерго тепер не зможуть розподіляти електроенергію та постачати її споживачам. Постачання виділяють в окремий бізнес. Це відповідає європейським стандартам та створює умови для конкуренції.

  • Втім Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) поки не бачить чіткої картини, як буде працювати новий оптовий ринок електричної енергії, запуск якого запланований на 1 липня 2019 року.

  • 23 травня Кабінет міністрів України таємно ухвалив рішення перекласти збитки від продажу електроенергії населенню в системі нового ринку електроенергії на державні енергокомпанії, таким чином забезпечивши прибутковість компанії “ДТЕК” Ріната Ахметова.

новини партнерів

‡агрузка...

20 жовтня, 2019 неділя

19 жовтня, 2019 субота

20 жовтня, 2019 неділя

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати