live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Україні немає умов для запуску ринку електроенергії з 1 липня - ЄБРР


фото: REUTERS
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) не бачить чіткої картини, як буде працювати новий оптовий ринок електричної енергії, запуск якого запланований на 1 липня 2019 року

Про це заявив старший банкір департаменту електроенергії, передає Liga.net.

"На жаль, я не бачу, як цей набір деталей буде зібрано до 1 липня в механізм, який запрацює. І мені здається, що зараз у депутатів не буде навіть часу, щоб відкласти дату запуску", - сказала вона.

За її словами, в Україні зараз недостатньо протестований механізм взаємодії всіх елементів ринку і не прописаний в законодавстві процес поступового впровадження нового ринку. У зв'язку з цим відсутня впевненість, у тому числі і в інвесторів, в стабільній роботі енергосистеми.

"Ми знаємо, що ринок монополізований. Енергоатом продає за регульованим тарифом- 56,6 коп. / КВт-год (без ПДВ - Ред.), А тариф на теплової тариф більше ніж в два рази більше, хоча він буде формувати ринкову ціну. Тому умов для конкуренції немає ", - заявила представник ЄБРР.

Єрьоміна підкреслила, що ЄББР як найбільший інвестор в українську енергетику зацікавлений в лібералізації ринку, але в умовах, що склалися не може штовхати на передчасний запуск.

  • Нагадаємо, відповідно до зобов'язань перед Європейським Енергоспівтовариством Україна повинна імплементувати положення Третього енергопакету ЄС, мета якого провести лібералізацію ринку електроенергії і стимулювати розвиток конкуренції серед постачальників електроенергії. Реформа ринку електроенергії передбачає впровадження європейської моделі, яка буде стимулювати в Україні конкуренцію і появу нових учасників ринку.
  • 15 травня в комітеті Верховної Ради з ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки відбувся круглий стіл, на якому розглядалося питання реформи ринку електроенергії. Учасники проголосували за відкриття оптового ринку електроенергії з 1 липня, як це передбачено Законом України "Про ринок електроенергії".

новини партнерів

‡агрузка...

20 жовтня, 2019 неділя

20 жовтня, 2019 неділя

19 жовтня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати