Електронні цигарки не допомагають кинути палити, - дослідження
Спроби кинути палити за допомогою альтернативних засобів доставки нікотину, таких як електронні сигарети, неефективні й засновані на неправильних припущеннях і недокументованих твердженнях
Про це повідомило Європейське респіраторне суспільство (ERS) в 19-сторінковій доповіді, заснованій на результатах більш ніж сотні досліджень.
Лікарі та вчені, що підготували доповідь, говорять про відсутність доказів того, що пристрої доставки нікотину, такі як електронні цигарки, допомагають назавжди кинути курити. Крім того, фахівці стверджують, що з'являється все більше доказів того, що їх використання шкідливе для здоров'я.
За словами авторів доповіді, стратегії зменшення шкоди тютюну засновані на неправильних припущеннях про те, що курці не можуть або не хочуть кинути палити, але насправді більшість курців хочуть кинути, їм не подобається бути залежними.
Основна частина новинок, в тому числі системи нагрівання тютюну (англ. Heat-not-burn tobacco product, HNB) і електронні цигарки - пристрої для вдихання нікотину, тому вони не допомагають перемогти залежність від цієї речовини.
Крім того, немає доказів того, що електронні цигарки більш ефективні, ніж спеціальні ліки або замінники нікотину. Однак кілька незалежних досліджень показують, що більшість людей використовують альтернативні способи доставки нікотину поряд зі звичайними сигаретами, а не в якості їх заміни.
Автори доповіді попереджають, що електронні цигарки і системи нагрівання тютюну, які в основному виробляються і продаються тютюновою промисловістю, служать ще одним прикладом давньої тактики продажу так званих більш безпечних продуктів, щоб не дати курцям кинути шкідливу звичку і зробити куріння більш соціально прийнятним.
За словами вчених і лікарів, кілька досліджень підтверджують, що електронні цигарки і системи нагрівання тютюну надають короткостроковий токсичний вплив на здоров'я. Вплив альтернативних способів доставки нікотину не до кінця вивчено, але є дані про те, що дим від електронних сигарет потенційно підсилює окислювальний стрес, підвищує ймовірність запалень, інфекцій, викликає зміни в дихальних шляхах.
- Актуальне
- Важливе