live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Путіна імперські амбіції, але з ним можна домовитися, - бізнес-партнер Зеленського

Співвласник "Кварталу 95" Борис Шефір вважає, що попередня влада була зацікавлена у війні, з Путіним можна домовитися, а закони про мовні квоти і функціонування державної мови треба змінювати або скасовувати

Про це Шефір заявив в інтерв'ю Детектор медіа.

"Довго пояснювати, але найбільший удар політика українізації завдала телерадіовиробництву. У Росії тисячі кінотеатрів, окрім Росії є Казахстан, Білорусь, всі пострадянські країни. Якби нам всередині України дозволили створювати російською, ми б могли торгувати з Росією цією продукцією. Заборони - це штучна і бридка штука", - нарікає Шефір.

Брат першого помічника президента також вважає, що введення квот на мови в ефірі суперечить Конституції, де йдеться про гарантії вільного розвитку і захисту російської та інших мов.

"Квоти - це не розвиток, це придушення мови. Звичайно, українську мову треба підтримувати і розвивати. Але не шляхом квотування, а, наприклад, якимись преференціями, наприклад, в оподаткуванні. Українська мова повинна стати модною. А виробництво українською - комерційно привабливим", - стверджує Шефір.

На його думку, виробництво україномовних фільмів треба звільнити від податків і знизити частку заробітку кінотеатрів на прокаті таких фільмів. Тоді, за його словами, вартість виробництва такого фільму знизиться майже вдвічі.

"Я очікую перегляду квот. 90% - це багато. Закон про мову потрібно скасувати і прийняти нормальний закон. Це перший крок для скасування війни", - розповів Шефір.

При цьому він розповів, що за український серіал українські телеканали готові платити від $20 тис. до 50 тис, а російський канал платить $200 тисяч.

"Політика повинна піти і не заважати бізнесу. У нас в передвиборчій програмі написано, що якщо прибрати людей, матеріально зацікавлених у війні, то вона закінчиться", - заявив партнер Зеленського.

При цьому він вважає, що з Путіним можна домовитися.

"Їм що, подобається воювати? Ви думаєте, Путін - маніяк, який любить постріляти в живих людей? Він що, псих? Він розумна людина. Так, у нього імперські амбіції. Але можна ж домовитися", - заявив Шефір.

Нагадаємо, що Борис Шефір — це брат Сергія Шефіра, який займає посаду першого помічника президента.

новини партнерів

5 серпня, 2020 середа

4 серпня, 2020 вівторок

5 серпня, 2020 середа

4 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати