live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені пояснили вимирання гігантських бобрів. Вони були розміром із людину

Гігантські бобри розміром з людину в минулому населяли Північну Америку, але вимерли в кінці останньої льодовикової епохи, приблизно 10 000 років тому. Вчені пояснили ймовірну причину зникнення цього виду

Про це повідомляє The Conversation.

Вчені вивчили скам'янілості гігантських бобрів Castoroides, які жили в районах Юкону і Огайо між 50 000 і 10 000 років тому. Їжа, споживана тваринами, містить стабільні ізотопи, які складають тканини тіла, наприклад кістки: вивчивши дані ізотопи в кістках древніх бобрів, дослідники виявили, що ці тварини харчувалися не деревами, а водяними рослинами.

Череп гігантського бобра

Це, в свою чергу, вказує на те, що гігантські бобри не були "інженерами екосистеми", як сучасні: на відміну від останніх, вони не будували гребель.

Такий же раціон, заснований на водяних рослинах, як зазначається, робив гігантських бобрів вкрай залежними від їх середовища проживання - в болотистих місцях - як по частині їжі, так і в галузі охорони від хижаків. Це також робило їх вразливими до змін клімату.

Скелет гігантського бобра

Ближче до кінця останньої льодовикової епохи, приблизно 10 000 років тому, клімат став набагато теплішим і сухим, тож заболочені території масово висихали. Гігантські бобри, ймовірно, не змогли успішно адаптуватися до цих змін і зникли. Сучасні ж, невеликі бобри, маючи перевагу - уміючи будувати греблі, змогли адаптуватися: гострі зуби допомагали їм змінювати навколишнє середовище, робити її більш придатним для себе.

Довідка:

Гігантські бобри зовні були схожі на сучасних бобрів, проте важили близько 100 кілограмів і розмірами походили на людей. При цьому вони мали дві істотні відмінності від сучасних бобрів: по-перше, у них не було лопастеобразних хвостів, як у сучасних, (замість такого хвоста у них був довгий і тонкий, як у щурів), а також у них були інакші зуби ( передні зуби сучасних бобрів - гострі і скошені, а у стародавніх гігантських бобрів були більшими і вигнутими, і не мали гострих кінців).

 

новини партнерів

28 вересня, 2020 понеділок

28 вересня, 2020 понеділок

27 вересня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати