"Рішення КС - безпідставні": Генсек Ради Європи підтримав нову владу Молдови
Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд підтримав позицію нової влади Молдови щодо незаконності розпуску парламенту. В той же час він закликав Венеціанську Комісію надати "термінову" оцінку останніх рішень Конституційного суду
Відповідна заява оприлюднена на сайті Ради Європи.
В заяві генсек висловив "неймовірну стурбованість" розвитком ситуації у Молдові й закликав "демократично обраний парламент,легітимний уряд і всі політичні сили" діяти стримано і відповідально. Кого саме він вважає в Молдові "легітимним урядом", Ягланд не уточнив, але рішення Конституційного суду країни, що розпустив парламент та визнав нелегітимним новий уряд на чолі з Майєю Санду, він назвав незрозумілими.
"Останні рішення КС складно зрозуміти, у світлі Конституції і міжнародного права вони видаються безпідставними", - написав генсек Ради Європи. Він також заявив, що "в період невизначеності завжди потрібна добра порада".
Ягланд додав, що на правах Генсека РЄ попросив ВК дати оцінку останнім рішенням в Молдові, зокрема рішенню розпустити парламент з боку Павла Філіпа, в.о. прем’єра за версією Демпартії (яка не визнає зміну влади у Молдові).
- Нагадаємо, 7 червня Конституційний суд Молдови видав постанову про розпуск парламентукраїни через те, що депутати у відведені законом 90 днів не змогли сформувати уряд, цей термін закінчився опівночі 8 червня.
- 8 червня депутати парламенту Молдови проголосували за призначення прем'єр-міністромспівголови проєвропейського блоку ACUM Майї Санду.
- 8 червня парламент Молдови прийняв постанову, у якій визнав свою країну "захопленою державою".
- 9 червня суд загальної юрисдикції звільнив Ігоря Додона від обов’язків президента країни та призначив тимчасовим виконувачем обов’язків глави держави колишнього прем’єр-міністра Павла Філіпа.
- 9 червня Європейський Союз визнав легітимним новий уряд Молдови, сформований після усунення судом з посади президента Ігоря Додона.
- 9 червня секретар РНБО Олександр Данилюк провів розширену нараду у зв'язку із загостренням політичної кризи в Молдові.
- У МЗС України заявили про занепокоєність розвитком політичної ситуації у сусідній Молдові і зазначили, що Україна проти "російського сценарію федералізації" Молдови.
- Актуальне
- Важливе