Контракт з Україною на європейських умовах неможливий, - Газпром
Новий контракт на транзит російського газу через газотранспортну систему України на європейських умовах, як того хоче українська сторона, укласти неможливо
Про це заявив начальник юридичного департаменту Газпрому Сергій Кузнець, повідомляє Інтерфакс.
"Нас багато разів закликали укласти контракт на європейських умовах, але це поки що неможливо. Тільки минулого тижня було опубліковано постанову, яка задає напрямок реформі Нафтогазу", - зазначив він.
Наголошується, що у Газпромі очікують на те, що для укладання нового контракту на транзит газу Нафтогаз добровільно відмовиться від всіх своїх виграшів у Стокгольмському арбітражі (загальна сума цих виграшів складає $4,6 млрд). Водночас Нафтогаз готовий відмовитися лише від нового позову до Стокгольмського арбітражу на $11-14 млрд.
Зазначається, що директор експортного напрямку діяльності Газпрому Олена Бурмістрова повідомила, що у компанії готові укласти з Україною новий контракт на транзит газу, однак наразі там "не знають з ким це обговорювати".
- Нагадаємо, 4 квітня Європейський парламент ухвалив оновлену Газову директиву ЄС. Після вступу нових правил в силу всі газопроводи з країн, що не входять до Євросоюзу, включаючи "Північний потік-2", повинні будуть дотримуватися правил ЄС: доступ для третіх сторін, поділ прав власності, недискримінаційні тарифи і прозорість.
- Раніше повідомлялося, що російська компанія "Газпром" здобула чергову відмову від влади Данії щодо маршруту "Північного потоку-2". Раніше дозволи щодо будівництва російського газопроводу дали Німеччина, Фінляндія та Швеція.
- Представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт заявив, що Німеччина хоче, аби РФ продовжувала транзитувати газ через Україну.
- Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що продовження домовленостей про транзит російського газу через Україну буде у разі відмові Нафтогазу від судових спорів щодо Газпрому.
- Українська сторона на майбутніх тристоронніх переговорах запропонує РФ транспортувати по 60 млрд кубометрів газу щороку упродовж 10 років.
- Актуальне
- Важливе