Через "Роттердам+" НАБУ обшукує квартиру голови НКРЕКП
НАБУ проводить обшуки в квартирі голови НКРЕКП Оксани Кривенко та колишнього члена комісії Володимира Євдокімова в рамках розслідування справи "Роттердам+"
Про це заявив член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук у Facebook.
Корольчук припустив, що мотивом для проведення обшуків Національного антикорупційного бюро може бути конфлікт між Адміністрацією президента і Нацкомісією з приводу запуску ринку електроенергії.
За його словами, навколо Зеленського сформувалася група, яка безпосередньо зацікавлена в тому, щоб ринок електроенергії в Україні не запрацював ніколи.
"І однією з найважливіших перешкод, які заважають зупинити ринок, є аргументи НКРЕКП. Адже саме регулятор займається розробкою вторинного законодавства для реалізації ринку з 1 липня 2019 року. На початку червня голову комісії Оксану Кривенко викликали в Адміністрацію президента", - зазначив Корольчук.
За його словами, під час бесіди голові незалежного регулятора наполегливо рекомендували не вводити ринок електроенергії. Але Кривенко позиції не змінила, бо вважає її абсолютно обгрунтованою.
"Тому не дивно, що рано чи пізно, але в боротьбі проти ринку повинна була з'явитися важка артилерія противників ринку електроенергії", - заявив Корольчук.
На його думку, тиск на комісію "здійснюється руками" Артема Ситника, адже голові НАБУ "потрібно терміново відновити власне публічне "реноме".
"Ситника постійно переслідують гучні скандали. З одного боку, він намагається реабілітуватися в очах громадськості, а з іншого сподобатися новій владі. Адже "кам'яної стіни" у вигляді Марі Йованович за плечима "головного антикорупціонера" вже немає. Схоже, навпаки, американці зацікавлені в тому, щоб залучити його до відповідальності. І шансів втратити посаду у Ситника сьогодні набагато більше, ніж ще кілька місяців тому. Тому голова НАБУ вирішив "загравати" з Коломойським, демонструючи, що може бути корисним. Адже саме Коломойський є відкритим і прямим противником реформи ринку електроенергії. І у нього можуть бути на те причини - феросплавний бізнес вимагає багато дешевої електроенергії. А в умовах ринку на таке він навряд чи зможе розраховувати", - зазначив Корольчук.
- Нагадаємо, з травня 2016-го року вартість електроенергії, що виробляється в Україні регулюється за формулою "Роттердам+", яка передбачає визначення вартості палива за формулою: "ціна вугілля у портах Амстердам - Роттердам - Антверпен + вартість його доставки в Україну".
- Представник президента у Кабміні Андрій Герус заявив, що президент Володимир Зеленський планує внести зміни до Конституції, які передбачають існування в Україні незалежних регуляторів та антикорупційних органів.
- Уряд ухвалив рішення про запуск ринку електроенергії з 1 липня через аукціон з продажу електроенергії - "Української енергетичної біржі".
- 14 червня Зеленський заявив, що внесе до Верховної Ради законопроект, що скасовує формулу ціноутворення на електроенергію "Роттердам+" та запропонує нову формулу: "Роттердам-".
- Актуальне
- Важливе