Україна до Радбезу ООН: "мовні" ініціативи Москви – це окозамилювання

Україна направила Радбезу ООН лист, у якому запевнила, що закон про мову не загрожує міжнародному миру

Про це повідомив речник постійного представництва України при Організації Об'єднаних Націй (ООН) Олег Ніколенко у Facebook.

Україна направила Раді безпеки ООН лист через засідання за "мовним законом". Україна офіційно поінформувала голову Ради безпеки ООН про те, що український закон про мову не загрожує міжнародному миру та безпеці і не має ніякого відношення до компетенції Радбезу.

"Наша позиція є чіткою - закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" є винятково внутрішнім питанням України", - наголосив Ніколенко.

Українська сторона в листі привертає увагу до суттєвого загострення російсько-українського конфлікту, що насправді повинно хвилювати Раду безпеки.

"Незважаючи на щире бажання України досягти прогресу в політико-дипломатичному врегулювання, Росія продовжує ігнорувати взяті на себе зобов'язання. Це і звільнення українських моряків і кораблів на вимогу Міжнародного трибуналу, і недотримання режиму припинення вогню, і обстріли медичного персоналу в порушення міжнародного гуманітарного права", - зазначив спікер.

За його словами, в першу чергу на це має відреагувати Рада безпеки ООН.

"Всі інші "мовні" ініціативи Москви - банальне замилювання очей", - заявив Ніколенко.

2 липня стало відомо, що Росія скликає Радбез ООН через український закон про державну мову

 

новини партнерів

1 грудня, 2020 вівторок

30 листопада, 2020 понеділок

30 листопада, 2020 понеділок

29 листопада, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати