live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Нафтогаз відмовляється від плану видобувати 20 млрд кубів газу до 2020 року


фото: uprom
Стратегію “Нафтогазу” 20/20, яка передбачає збільшення видобутку газу до 2020 року до 20 млрд кубів на рік, неможливо реалізувати

Про це заявив керівник газового дивізіону НАК Нафтогаз України Андрій Фаворов на презентації нової стратегії Укргазвидобування, що відбулася 22 липня, передає Liga.net.

За його словами, стратегія передбачала, що до 2020 року Укргазвидобування видобуватиме 20 млрд кубометрів газу в рік, а споживання в країні скоротиться з 32 до 27 млрд кубів.

"Наші родовища - це вижатий лимон. Ми бурили нові родовища, але у нас природне падіння видобутку на 1,5 млрд кубів газу в рік, оскільки 75% наших родовищ виснажені на 87%", - сказав глава газового дивізіону Нафтогазу.

Він стверджує, що зараз УГД добувала б близько 11-11,5 млрд кубометрів газу в рік, якби не бурила нові родовища і не інвестувала в модернізацію інфраструктури компанії. На це, за його словами, були витрачені 40 млрд грн.

"Нам не цікаві кубометри. Нам потрібно зменшити ризики при бурінні нових родовищ і збільшити ймовірність успішного буріння. Так ми не збільшимо видобуток, але збільшимо прибутковість компанії", - сказав Фаворов, додавши, що нова стратегія затверджена наглядовою радою Нафтогазу.

Нова стратегія Укргазвидобування передбачає:

  • підтримку базової видобутку газу, розвиток існуючої інфраструктури і роботі з найбільш ефективними свердловинами;
  • обмеження буріння вибором тільки кращих свердловин-кандидатів, де компанія буде впевнена в поверненні інвестицій;
  • впровадження діджіталізаціі на родовищах і оновлення ІТ-інфраструктури системи видобутку для оптимізації витрат;
  • збільшення видобутку рідких вуглеводнів;
  • залучення світових галузевих компаній до співпраці на виснажених нетрадиційних або великих родовищах: контракти щодо збільшення видобутку (PEC), угоди про розподіл продукції (PSA).

За даними Нафтогазу, за 2018 року в Україні було видобуто 21 млрд кубів газу, що на 500 млн більше (або + 2%), ніж в попередньому році. З них Укргазвидобування здобула 15,5 млрд кубів або 73,8% від загального обсягу видобутку в Україні.

новини партнерів

27 січня, 2020 понеділок

27 січня, 2020 понеділок

26 січня, 2020 неділя

25 січня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати