Суд скасував арешт комп’ютерів у справі “Роттердам+”
Київський апеляційний суд скасував арешт комп’ютерів, на яких були знайдені докази щодо фігурантів схеми "Роттердам+"
Про це повідомляє Центр протидії корупції.
"Скасувавши арешт, суд фактично забрав у НАБУ речовий доказ. Бо на практиці фігуранти справи, повернувши собі комп‘ютери, зможуть їх почистити та знищити невигідну їм інформацію. Натомість, коли справу скерують до суду для розгляду по суті, постане питання дослідження автентичних носіїв інформації, але їх вже швидше за все не буде", - пояснив юрист ЦПК Андрій Савін:
Зазначимо, під час розслідування справи "Роттердам+" детективи НАБУ ще у 2017 році провели обшуки в Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, де вилучили 5 комп’ютерів.
На цих комп’ютерах знайшли листування між фігурантами схеми "Роттердам+". Задля збереження цих речових доказів, за клопотанням НАБУ, Солом‘янський суд Києва наклав на них арешт.
Тоді прокурор САП Віталій Пономаренко заявив у суді, що у листах йшлося про те, що фігуранти справи планували включити до формули "Роттердам +" витрати, яких і не планувалося здійснювати, щоб збільшити ціну на електроенергію.
-
Нагадаємо, з травня 2016-го року вартість електроенергії, що виробляється в Україні регулюється за формулою "Роттердам+", яка передбачає визначення вартості палива за формулою: "ціна вугілля у портах Амстердам - Роттердам - Антверпен + вартість його доставки в Україну".
-
14 червня Зеленський заявив, що внесе до Верховної Ради законопроект, що скасовує формулу ціноутворення на електроенергію "Роттердам+" та запропонує нову формулу: "Роттердам-".
-
Екс-голову Нацкомісії Дмитра Вовка підозрюють у причетності до нанесення 18,86 млрд грн збитків від впровадженої НКРЕКП формули “Роттердам плюс”. Підозру Вовку вручили заочно. Пізніше його викликали до НАБУ для повідомлення про підозру особисто, проте він не приїхав.
-
20 серпня Вовка оголосили в міжнародний розшук.
-
21 серпня Солом’янський суд Києва відмовився арештувати фігуранта справи "Роттердам+", екс-начальника відділу управління енергоринку НКРЕКП Володимира Бутовського.
- Актуальне
- Важливе