ЦРУ евакуювало з Росії близького до Путіна американського шпигуна
У 2017 році американська розвідувальна спільнота ухвалила рішення евакуювати з Росії надсекретного агента, який входив до найвищих ешелонів російської влади, через побоювання, що президент США Дональд Трамп може викрити його росіянам
“Численні джерела в адміністрації (президента США - ред.) Дональда Трампа, безпосередньо обізнані із ситуацією, підтвердили мені, що внаслідок секретної місії у 2017 році, про яку раніше не повідомлялося, США успішно евакуювали з Росії одне зі своїх найбільш високопоставлених прихованих джерел всередині російської влади”, - розповів в ефірі каналу журналіст Джим Шютто.
In a CNN exclusive, @jimsciutto reports that the US extracted one of its top spies from Russia in 2017, worried about exposure and Trump’s handling of intelligence. https://t.co/GSDOamGaF1 pic.twitter.com/yJFXNR9wlR
— The Situation Room (@CNNSitRoom) 9 сентября 2019 г.
Одне з джерел CNN, безпосередньо залучене до обговорення рішення, повідомило, що рішення про евакуацію було мотивоване, зокрема, тим, що президент США Дональд Трамп та його адміністрація неодноразово демонстрували некоректне поводження із засекреченою розвідувальною інформацією. На думку джерела, це створювало загрозу виявлення прихованого агента у російській владі.
“Рішення про евакуацію було ухвалено невдовзі після зустрічі у травні 2017 року в Овальному кабінеті, під час якої Трамп обговорював суворо засекречену розвідувальну інформацію із російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим та тодішнім послом Росії у США Сергієм Кісляком. Цю інформацію, яка стосувалася ІДІЛ у Сирії, надав США Ізраїль”, - розповідає автор розслідування.
За інформацією видання, вже тоді Майк Помпео, який на той момент був директором ЦРУ, висловлював занепокоєння, що у публічному просторі з’являється забагато інформації щодо цього секретного агента.
Водночас, CNN уточнює, що занепокоєння щодо можливого викриття високопоставленого агента всередині російської влади лунали й невдовзі до обрання Дональда Трампа президентом.
За словами Шютто, ще наприкінці президентства Барака Обами розвідувальна спільнота непокоїлася, що агент співпрацював зі США вже так довго, що потрапляв під загрозу викриття. Відтак, вже наявне занепокоєння американських розвідників суттєво посилилося у травні 2017, після того, як Трамп поділився із росіянами засекреченою інформацією.
Видання наводить і відповідь прес-служби ЦРУ, яка називає розслідування “неправдивим” і переконує, що рішення “життя та смерті” в управлінні ухвалюються не на основі побоювань, а лише на основі інформації та фактів.
Прес-секретарка Білого Дому Стефані Грішем у відповідь на звернення CNN повідомила, що розслідування телеканалу “не лише неправдиве, але й може потенційно становити загрозу для життів”.
Водночас, автор розслідування переконує, що отримав інформацію з п’яти джерел у чинній адміністрації та розвідувальній спільноті, безпосередньо обізнаних із ситуацією, а також поки не оприлюднив декілька додаткових відомих йому деталей з міркувань безпеки особи, про яку йдеться.
- Актуальне
- Важливе