live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Слуга народу" роз'яснила бажання Зеленського розігнати ЦВК

Подання президента Володимира Зеленського про розпуск Центрвиборчкому вмотивовано необ'єктивністю та упередженістю ЦВК

Про це заявила народна депутатка від "Слуги народу" Аліна Загоруйко під час брифінгу, передає Еспресо.TV

Зазначається, що мотивацію президента можна поділити на 4 блоки:

  1. Через рішення, дії або бездіяльність ЦВК щодо реєстрації кандидатів у нардепи: під час реєстрації ЦВК була упереджена і діяла всупереч принципам, які визначені виборчим законодавством. 28 рішень ЦВК були судами скасовані, а дії визнані протиправними.
  2. Необ'єктивність та упередженість ЦВК щодо визначення відомостей в автобіографії кандидатів. ЦВК відходила від об'єктивності, мотивуючи, що у них недостатньо повноважень для перевірки тих чи інших відомостей. Суб'єкти виборчого процесу йшли в суд, відстоювали право і рішення ЦВК були скасовані. Після цього ЦВК знаходила можливість унормувати питання і вияснити, має кандидат відповідну партійність чи ні.
  3. 169 округ: неоднакова практика застосування законодавства. Існували однакові підстави скасування реєстрації кандидатів, але в одному випадку приймали одне рішення, а у питанні іншого кандидата - наприклад, Куницького від "Слуги народу" - приймали діаметрально протилежне рішення і скасовували реєстрацію. 
  4. 198 та 210 округи: неоднакове застосування закону: у 210 окрузі ЦВК діяла по одному принципу, а щодо 198 округу приймала інше рішення, коли ще йшов судовий розгляд справ. Протоколи про встановлення результатів були скасовані, а в одному з рішень судів прописано, що ЦВК не виконала рішення судів.

За словами Загоруйко, Велика Палата Верховного Суду залишила рішення першої інстанції без змін: рішенням суду визнано бездіяльність ЦВК щодо встановлення результатів у 198 окрузі.

"Виборчий процес закінчився в Україні, а є один округ, де результати досі не встановлено", - пояснила вона.

Відповідно до статті 31-1 Закону про Центральну виборчу комісію України, повноваження всього складу ЦВК можуть бути достроково припинені парламентом за вмотивованим поданням президента України. Рішення Рада, згідно із законом, повинна прийняти не менш як 2/3 від її конституційного складу.

 

новини партнерів

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

8 серпня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати