У ЄС відреагували на розпочатий урядом України поділ "Нафтогазу"


фото: reuters
Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович подякував за ухвалене напередодні українським урядом рішення про анбандлінг НАК "Нафтогаз України"

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми вітаємо суттєвий прогрес в анбандлінгу "Нафтогазу України" як елемент, важливий для успішного результату тристоронніх переговорів", - написав він на своїй сторінці у Twitter після переговорів з українським міністром енергетики.

Місія України в ЄС повідомила, що на зустрічі Шефчовича з українською делегацією було підтверджено загальну позицію: "європейські правила і стандарти мають бути повністю дотримані".

"Розпочали новий раунд тристоронніх газових переговорів. Настрій, як і погода, за вікном чудові", - прокоментував, у свою чергу, перші зустрічі в Брюсселі перед тристоронніми переговорами голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

  • Нагадаємо, 18 вересня Кабінет міністрів України затвердив нову модель виділення з підпорядкування Нафтогазу газотранспортної системи. Цей крок був необхідний для укладання договору на транзит газу.

  • Згодом Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову з планом відділення від "Нафтогазу" незалежного оператора української газотранспортної системи.

  • Анбандлінг - вимога ЄС у межах Третього енергетичного пакету, яка передбачає, що одна і та сама компанія не може одночасно видобувати, транспортувати і продавати газ.

  • Модель анбандлінгу була одним з найбільших протирічь між урядом Володимира Гройсмана та "Нафтогазу". В уряді наполягали на моделі ownership unbundling (OU), а НАК - на моделі ISO (Independent System Operator).

новини партнерів

5 березня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати