live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Противірусні препарати й імунні сироватки: особливості застосування

У випадках, коли за критично короткий термін потрібно відновити імунну систему, а також для лікування окремих захворювань, приймають сировоточні засоби. До цієї категорії належать сироватки, противірусні препарати й імуноглобуліни

Терапевтична дія сироваток

Ці препарати, націлені на "будівництво" імунітету, сприяють розвитку пасивної відповіді організму на хвороботворні мікроорганізми. Вони використовуються для профілактики й лікування захворювань інфекційного походження. Імунні сироватки у своєму складі містять готові специфічні антитіла, здатні нейтралізувати дію патогенних збудників і токсичних продуктів їх життєдіяльності.

Імунні сироватки при введенні здоровому організму створюють пасивний імунітет. Особливо ефективні для лікування та профілактики токсинемічних інфекцій (правець, ботулізм, газова гангрена, дифтерія). З терапевтичною метою ці препарати вводять якомога раніше у великих дозах внутрішньом'язово або внутрішньовенно.

Особливості імуномодуляторів

Імуномодулятори поділяються на дві великі групи:

  • Імуностимулятори змушують клітини імунної системи ділитися та працювати активніше. Препарати застосовуються для лікування онкопроцесу, гематологічних порушень, деяких аутоімунних захворювань, розсіяного склерозу, імунодефіцитів, ВІЛ і вірусних гепатитів. 
  • Імуносупресанти діють навпаки — змушують клітини працювати менш інтенсивно. Такі медикаменти давно й активно використовуються в ревматології та онкології/гематології як база для лікування багатьох хвороб некоректної активності імунної системи, інших проблем імунітету, пов'язаних із понаднормовою активністю імунної системи.

Противірусні засоби для стимуляції імунітету

На відміну від інтерферонів, противірусні препарати імуностимулювальної дії не атакують віруси безпосередньо, а стимулюють імунну систему на вироблення власних інтерферонів. Такі ліки загалом доволі ефективні. Основна перевага — їхня активна формула не базується на інтерфероні, а тому спостерігається значно менше алергічних реакцій під терапії та профілактики захворювань. Фармацевтичні компанії пропонують противірусні препарати для дітей (з декількох місяців) і противірусні для вагітних, які також можна приймати в період лактації.

Загальні рекомендації щодо укріплення імунітету

Приймання ліків не єдиний спосіб укріплення імунної системи. Готувати організм до періодів інфекцій та епідемій потрібно постійно. Важливо регулярно займатися спортом або хоча б виходити на піші прогулянки, збалансовано харчуватися й пити достатню кількість води, додавати у раціон свіжі сезонні овочі й фрукти, зелень, спати достатню кількість годин. Пам'ятайте: будь-якій хворобі легше запобігти, ніж лікувати. Але якщо вже й потрібно приймати якісь препарати, то обов'язково зверніться до спеціаліста.

новини партнерів

23 вересня, 2020 середа

23 вересня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати