На Луганщині цивільні проти відводу українських військ, - ЗМІ
У підконтрольному українській владі місті Золоте Попаснянського району Луганської області місцеві жителі занепокоєні планами президента Володимира Зеленського та нового керівництва Міністерства оборони щодо відступу бійців ЗСУ зі своїх нинішніх позицій
Про це з посиланням на українську службу Радіо Свобода розповідає Еспресо.TV.
На їхню думку, розпочнеться безкарність і незаконні самосуди над тими цивільними, які проживали поруч із військовими, підтримували їх.
Також люди бояться відсутності влади й комунікацій з нею. У Золотому-4 й так складно із продовольством. Здебільшого у населеному пункті живуть пенсіонери, їхній середній дохід ледь перевалює за 1500 грн. У той же час, для порівняння, три тонни вугілля у цьому районі (для опалення домівки на зиму) коштує близько 10 тис. грн.
"На українській території розведення військ не може бути. Це українська територія. Найдалі, куди можуть піти українські війська - лише вперед. У нас всі люди можуть піднятися для того, аби не відпустити звідси українські війська. Ми станемо поруч з ними, але не відпустимо війська з української території", - заявляє місцева жителька й громадська активістка Марина Данилкіна.
Також точки зору дотримуються й розміщені там вояки ЗСУ.
Свій ймовірний відхід із позицій вони засуджують.
"Якщо тут розведуть війська, то це буде дуже погано. Місцеві жителі дуже бояться. Ми тільки відійдемо - вони (проросійські сили – ред.) підуть одразу в наступ", - вважає військовий на ім'я Ігор.
"Серед військовослужбовців відсутня довіра будь-яким домовленостям щодо врегулювання конфлікту. Крім того, якщо військові й будуть відходити, то за межі населеного пункту. Це означатиме, що 526 людей із Золотого-4 опиняться у так званій "сірій зоні", - наголошується у матеріалі.
- Нагадаємо, 21 вересня міністр оборони Андрій Загороднюк повідомив про підготовку Генштабом ЗСУ плану розведення сил і засобів від лінії розмежування на Донбасі.
- При цьому патріотично налаштовані жителі розташованих вздовж поки що підконтрольних Україні населених пунктів занепокоєні власною безпекою й кажуть про відсутність "жодних гарантій" збереження їхнього життя та здоров'я у випадку відступу українських військових.
- Актуальне
- Важливе