У Міноборони пояснили, як і навіщо проводитиметься розведення військ
Розведення військ дозволить створити ділянки безпеки для роботи міжнародних гуманітарних і безпекових організацій, провести розмінування територій, а отже покращить умови проживання місцевих
Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України.
"Процес розведення військ на окремих ділянках лінії бойового зіткнення має на меті зберегти життя і здоров’я військовослужбовців Збройних Сил України та запобігти загрозам для мирного населення, яке проживає у прифронтовій зоні", - зазначили в Міноборони.
Ділянки, на яких відбуватиметься розведення, мають протяжність близько 3 км (з 410 км загальної лінії розмежування).
"ЗСУ технічно готові до процесу розведення, дотримуючись усіх взятих зобов’язань, та зроблять все можливе, аби запобігти втратам в лавах українських військовослужбовців і захистити людей", - наголошують у міністерстві.
Пояснюється, що процес розведення військ реалізується в рамках досягнутих у попередні роки домовленостей у Мінську: протоколу від 5 вересня 2014 року, меморандуму від 19 вересня 2014 року і комплексу заходів з виконання Мінських угод від 12 лютого 2015 року.
У 2016 році було підписане рамкове рішення ТКГ про розведення сил і засобів на трьох ділянках, межі яких закріплені у домовленостях: у Золотому, Петрівському та Станиці Луганській. Наразі проходить його реалізація.
"Розведення відбувається на відстань 1 км від лінії розмежування та є дзеркальним, тобто таким що має здійснюватися обома сторонами. Основна умова початку розведення військ – дотримання режиму припинення вогню на ділянці розведення протягом 7 днів", - зазначають у МОУ.
Процес розведення військ відбуватиметься послідовно, у два етапи: перший етап – відведення особового складу з обох сторін, другий – демонтаж інженерних споруд та подальше розмінування територій.
Наголошується, що якщо зазначені умови не виконуються, процес розведення військ припиняється.
Наразі у Станиці Луганській завершився перший етап розведення, і триває процес демонтажу інженерних споруд. Щоб на цій ділянці не було переміщення військ, спостерігачі СММ ОБСЄ здійснюють моніторингову діяльність, а процес відведення контролюють представники Спільного центру з питань контролю припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК).
Наступними ділянками розведення стануть Золоте та Петрівське.
Щодо того, що буде із мирним населенням, у Міноборони пояснюють, що ЗСУ продовжуватимуть надавати допомогу мирному населенню.
"Зокрема, підрозділи цивільно-військового співробітництва й надалі співпрацюватимуть із місцевою владою в рамках реалізації поточних гуманітарних проектів, аби громадяни України у районах розведення мали предмети першої необхідності для життя", - йдеться у повідомленні.
Окрім цього, матимуть продовження проекти з відновлення інфраструктури.
"При плануванні процесу розведення командуванням Збройних Сил України було враховано різні сценарії розвитку подій. Зокрема, у разі, якщо російсько-окупаційні війська ігноруватимуть домовленості і спробують повернутися на раніше займані позиції, українські військовослужбовці діятимуть адекватно", - зазначили у міністерстві.
Разом з тим у МОУ додають, що армія продовжить стояти на захисті суверенітету, даючи змогу дипломатичним шляхом відновити територіальну цілісність України. Адже "питання захисту цивільного населення в районах, де ведуться бойові дії та питання консолідації зусиль щодо надійного захисту мешканців, які проживають впритул до лінії зіткнення є і залишатимуться пріоритетними для українських воїнів".
"Варто також підкреслити передбачене законодавством України право військовослужбовців застосовувати вогневі засоби у разі загрози їх життю та здоров’ю", - наголосили у міністерстві, посилаючись на ст. 22 Статуту ВС ЗС України, що передбачає право військовослужбовців застосовувати спеціальні засоби, засоби фізичного впливу та зброю особисто або у складі підрозділу для захисту свого здоров’я і життя, а також здоров’я і життя інших військовослужбовців і цивільних осіб від нападу.
- Актуальне
- Важливе