live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Жеваго звинувачує слідчих ДБР у перевищенні повноважень та вчиненні ними службового злочину

Пресслужба Костянтина Жеваго закликає ЗМІ не тиражувати поширювану владою в особі ДБР, спотворену та неправдиву інформацію про оголошення Жеваго К.В. в національний розшук через його нібито неявку без поважної причини до слідчого Державного бюро розслідувань і не спекулювати недостовірними даними щодо ситуації, пов’язаної з ліквідацією банку "Фінанси та Кредит"

Поширена інформація не відповідає дійсності і має на меті маніпуляцію громадською думкою для надання вигляду законності переслідування Костянтина Валентиновича Жеваго.

Як повідомлялося раніше, 27 вересня 2019 року Костянтин Валентинович не зміг з'явитися в ДБР в зв'язку з проходженням лікувальних заходів за кордоном, де він знаходиться до сьогодні, про що слідчий був завчасно повідомлений з подальшим наданням підтверджуючих документів. Наведені обставини є поважною причиною відповідно до статті 138 Кримінально-процесуального кодексу України, тому всі наступні процесуальні дії за відсутності особи, яка перебуває на лікуванні за кордоном, є незаконними до моменту закінчення зазначених вище заходів. 

За словами юридичного консультанта Жеваго К.В., ситуація, що склалася з викликом на допит, заочним врученням підозри, заявою слідчого (а не суду) про оголошення в загальноукраїнський розшук, нехтуючи законами України - це вибіркове правосуддя з елементами PR кампанії нинішніх органів досудового розслідування. "Це ніщо інше, як фальсифікація доказів з метою проведення незаконних процесуальних дій: не передбаченого законом" заочного "вручення підозри, незаконного оголошення в розшук (може бути оголошено лише особа, місце перебування якої невідоме і лише якщо вона не з'являється до слідчого без поважної причини ). Ці факти свідчать про перевищення повноважень слідчими ДБР, тобто про вчинення ними службового злочину. З ринку було виведено понад дев'ять десятків банків, діяльність багатьох з яких викликала сумніви, але запитання чомусь виникли тільки до пана Жеваго не як до співробітника банку, а як до його акціонера", - зазначив консультант.

"В актуальній ситуації проглядаються елементи політичного переслідування. З подібного роду звинуваченнями органи досудового слідства не наважувалися робити подання про зняття з Жеваго К.В. депутатської недоторканності каденції Верховної Ради України минулого скликання, розуміючи, що перетворити діяльність комерційного підприємства в кримінальну статтю законно, публічно і прозоро не вийде ", - додав юридичний консультант.

Поширення неправдивої, спотвореної та неперевіреної інформації про Жеваго К.В. є порушенням законодавства України, Конвенції про права людини, порушує його конституційні права та завдає шкоди його діловій репутації, що спричинить за собою цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність.

 

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати