live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Про відповідальність України у справі МН17 не йдеться, - посол у Нідерландах

Питання про відповідальність України у справі МН17 за незакриття повітряного простору не стоїть

Про це повідомив посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов, передає "Укрінформ".

“Що стосується проблематики менеджменту повітряного простору, цьому питанню також приділялася увага у технічному розслідуванні, є окремий розділ в остаточному звіті. І в рамках цього розслідування було зроблено висновок, що Україна діяла відповідно до обов’язкових стандартів та рекомендованої практики ІКАО, які були чинними на момент збиття МН17. Слід зазначити, що у звіті немає жодних посилань на те, що причиною катастрофи є незакриття повітряного простору Україною”, - сказав Ченцов.

За словами дипломата, цю тему також обговорювали під час візиту міністра закордонних справ Нідерландів Стефа Блока до Києва 9 жовтня та проводили відповідні слухання у комітеті закордонних справ Верховної Ради.

"В ході цих розмов ми намагалися зрозуміти, що відбувається в Нідерландах, які тут чинники впливають, як ці рішення приймаються і, звісно, як має діяти українська сторона. І, як на мене, на сьогодні вдалося ситуацію стабілізувати", - сказав Ченцов.

Дипломат наголосив, що інформації про загрозу безпеці польотів вище повітряного простору, закритого Україною - понад 9 км - не було як в України, так і у західних спецслужб, політиків і дипломатів. Відповідно не було підстав закривати повітряний простір у цьому регіоні повністю.

"На сьогодні, відповідно, повітряний простір над територією тимчасово окупованих частини Донецької і Луганської областей з урахуванням додаткового буферного повітряного простору повністю закритий, тобто вжиті додаткові заходи безпеки. Про що зараз може йти мова і чому це зараз відбувається? Родичі загиблих - вони цікавляться. Вони хочуть зрозуміти більш докладно, як все відбувалося, як діяла Україна, але також, як діяла РФ. Особливо - чому РФ закрила небо над Ростовською областю? Це велике питання, і цьому питанню приділятиметься значна увага. І на сьогодні жодних пояснень з російського боку не було. Тому, якщо у когось є щось додатково сказати, то це саме РФ: як вона діяла в тих умовах і які були підстави закриття неба”, - наголосив Ченцов.

За словами дипломата, Україна надала всю наявну інформацію і готова ще раз роз’яснити, як діяла і як оцінювалися відомі на той момент ризики для цивільної авіації.

"Але я повторюю: мова не йде про якесь нове розслідування відповідно до положень ІКАО, але про дослідження практики управління повітряним рухом в умовах конфліктів, в т. ч. дій України та РФ у липні 2014 року. Це дасть змогу задовольнити інтерес нідерландського суспільства, насамперед, родичів загиблих, які хочуть це питання додатково дослідити”, - додав Ченцов.

  • Нагадаємо, парламент Нідерландів ухвалив додатково дослідити обставини незакриття повітряного простору над Донбасом на момент збиття рейсу МН17.

новини партнерів

20 листопада, 2019 середа

20 листопада, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати