live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Про відповідальність України у справі МН17 не йдеться, - посол у Нідерландах

Питання про відповідальність України у справі МН17 за незакриття повітряного простору не стоїть

Про це повідомив посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов, передає "Укрінформ".

“Що стосується проблематики менеджменту повітряного простору, цьому питанню також приділялася увага у технічному розслідуванні, є окремий розділ в остаточному звіті. І в рамках цього розслідування було зроблено висновок, що Україна діяла відповідно до обов’язкових стандартів та рекомендованої практики ІКАО, які були чинними на момент збиття МН17. Слід зазначити, що у звіті немає жодних посилань на те, що причиною катастрофи є незакриття повітряного простору Україною”, - сказав Ченцов.

За словами дипломата, цю тему також обговорювали під час візиту міністра закордонних справ Нідерландів Стефа Блока до Києва 9 жовтня та проводили відповідні слухання у комітеті закордонних справ Верховної Ради.

"В ході цих розмов ми намагалися зрозуміти, що відбувається в Нідерландах, які тут чинники впливають, як ці рішення приймаються і, звісно, як має діяти українська сторона. І, як на мене, на сьогодні вдалося ситуацію стабілізувати", - сказав Ченцов.

Дипломат наголосив, що інформації про загрозу безпеці польотів вище повітряного простору, закритого Україною - понад 9 км - не було як в України, так і у західних спецслужб, політиків і дипломатів. Відповідно не було підстав закривати повітряний простір у цьому регіоні повністю.

"На сьогодні, відповідно, повітряний простір над територією тимчасово окупованих частини Донецької і Луганської областей з урахуванням додаткового буферного повітряного простору повністю закритий, тобто вжиті додаткові заходи безпеки. Про що зараз може йти мова і чому це зараз відбувається? Родичі загиблих - вони цікавляться. Вони хочуть зрозуміти більш докладно, як все відбувалося, як діяла Україна, але також, як діяла РФ. Особливо - чому РФ закрила небо над Ростовською областю? Це велике питання, і цьому питанню приділятиметься значна увага. І на сьогодні жодних пояснень з російського боку не було. Тому, якщо у когось є щось додатково сказати, то це саме РФ: як вона діяла в тих умовах і які були підстави закриття неба”, - наголосив Ченцов.

За словами дипломата, Україна надала всю наявну інформацію і готова ще раз роз’яснити, як діяла і як оцінювалися відомі на той момент ризики для цивільної авіації.

"Але я повторюю: мова не йде про якесь нове розслідування відповідно до положень ІКАО, але про дослідження практики управління повітряним рухом в умовах конфліктів, в т. ч. дій України та РФ у липні 2014 року. Це дасть змогу задовольнити інтерес нідерландського суспільства, насамперед, родичів загиблих, які хочуть це питання додатково дослідити”, - додав Ченцов.

  • Нагадаємо, парламент Нідерландів ухвалив додатково дослідити обставини незакриття повітряного простору над Донбасом на момент збиття рейсу МН17.

новини партнерів

5 серпня, 2020 середа

5 серпня, 2020 середа

4 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати