live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Мовний омбудсмен розповіла, коли почнуть діяти штрафи за порушення закону про державну мову


фото: zik
Штрафи за порушення закону про забезпечення функціонування української мови як державної почнуть діяти за 2-3 роки

Про це заявила уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова, передає Еспресо.TV.

"Система штрафів не починає діяти завтра. У законі ці штрафи відтерміновані на 2-3 роки. Це означає, що закон дає нам час підготуватися до імплементації на практиці", - сказала Монахова.

Уповноважена із захисту державної мови наголосила, що за порушення закону не передбачається жодного кримінального покарання.

"Наголошую, що кримінальної відповідальності за порушення закону про державну мову немає, передбачена адміністративна відповідальність. Це штрафи різного рівня, на сьогодні - від 200 до 700 неоподаткованих мінімумів, це 9800-11900 грн. умовно. Треба стежити за курсом", - сказала Монахова.

Крім того, уповноважена із захисту державної мови зазначила, що основне завдання закону - забезпечити права громадян України на отримання інформації та послуг державною мовою.

"Якщо людина постає перед державою як громадянин і звертається до держави "захисти мене", "навчи мене", "дай мені роботу", то тут держава вимагає використання державної мови", - сказала Монахова.

Мовний омбудсмен наголосила, що українська мова є інструментом залучення громадянина до суспільства - це можливість вступити до університету, потрапити на державну службу, служити в українській армії.

новини партнерів

23 січня, 2020 четвер

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати