live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введедення інституту префектів може загрожувати децентралізації, - депутати Європарламенту

Депутати Європейського парламенту вважають, що введення інституту префектів, як це передбачено законопроєктом президента Володимира Зеленського про внесення змін до Конституції в частині самоврядування, може загрожувати самій децентралізації

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Така думка пролунала в рамках засідання парламентського Комітету асоціації Україна-ЄС.

Зокрема, доповідач з питань України, депутат від групи європейських народників Міхаель Галер (Німеччина) вважає, що система префектів "не повинна протистояти децентралізації і не повинна бути спрямована на створення вертикалі влади, про яку нам відомо з інших місць".

"Я сподіваюся, що я помиляюся щодо цього, але я настійно рекомендую колегам (депутатам Верховної Ради України) перед тим, як швидко прийняти конституційні поправки, провести глибоке обговорення. Конституція - це не те, що змінюється за дуже короткий проміжок часу. Це моя порада і звернення - глибоко розглядати будь-які зміни до Конституції", - закликав він присутніх з України парламентаріїв.

В іншому випадку, такі дії "можуть повернути назад" уже опрацьовані реформи.

"Я сподіваюся, що заснування інституту префектів не суперечить чи робить децентралізацію такою, що вийшла з ужитку. Так не повинно бути. Децентралізація та самоврядування на місцевому рівні важливі для того, щоб люди отримали результати реформи", - додав Галер.

Віце-президент делегації ЄП до Комітету асоціації  Віола фон Крамон зі свого боку назвала введення інституту префектів "дуже небезпечним розвитком".

"Я категорично проти цього, тому що я бачу, що успіх децентралізації може бути в небезпеці. Я проти цієї виконавчої влади на рівні області", - заявила вона.

Крамон також підкреслила, що "не бачить необхідності поспішати з цими конституційними змінами".

"Я б хотіла бачити відповідну процедуру, але (не хотіла б бачити) ніякої виконавчої влади з офісу президента в регіонах. Тому що це демобілізує, децентралізує самоврядування", - переконана політик.

  • 13 грудня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект №2598 "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)" .
  • 16 грудня на сайті Верховної Ради оприлюднили текст законопроєкту.

 

новини партнерів

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати