“Рубалися" за кожен пункт”: Вітренко мав сумніви, що Україна та РФ підпишуть газовий контракт на транзит вчасно


фото: glavcom
Виконавчий директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко розкрив деталі переговорів з РФ щодо газового контракту. За його словами, ретельно дискутувався кожен пункт, і складалося враження, що сторони не встигнуть домовитися до 1 січня

Про це він розповів в інтерв'ю Ліга.Бізнес.

"За день до підписання контракту було відчуття, що ми нічого не підпишемо. Тобто за три дні до Нового року - нічого не вийде, ми не встигнемо домовитися. У нас були дуже різні позиції.

Наприклад, в ніч на 30 грудня ми "рубалися" за кожен пункт. І рубалися так, що розуміли: якщо ми зараз не домовимося, то нічого і не буде", - розповідає топ-менеджер Нафтогазу.

За його словами, основне "рубилово" точилося довколо юридичних моментів, а дедлайн підписання контракту переносився кілька разів, і все одно був трохи прострочений.

"У контракті є купа моментів: коефіцієнти на додаткові потужності транзиту, застосовне право, арбітри і всі юридичні тонкощі. Ось за це все у нас йшло "рубилово". Через це ми і не вклалися в терміни, які вказані в протоколі зустрічі (сторони повинні були домовитися до 29 грудня - ред.).

Ми також не вклалися і в додаткові терміни, відведені на узгодження з правлінням і Кабміном. Умовно кажучи, ми повинні були надіслати готовий варіант 29 грудня о третій годині за Києвом, а прислали лише на ранок наступного дня", - резюмує Вітренко.

  • Нагадаємо, наприкінці року новий український оператор ГТС підписав угоди з операторами газотранспортної системи Польщі, Угорщини, Румунії, Молдови, Словаччини та Росії, таким чином створено усі технічні та правові підстави для транзиту газу через українську ГТС з РФ до європейських країн з 1 січня 2020 року.

  • Зазначимо, згідно з новим контрактом на транзит, "Газпром" повинен прокачати через Україну 65 млрд кубометрів у 2020 році, а виходячи з цих обсягів, середньодобові поставки повинні складати близько 180 млн кубометрів. Підкреслюється, що російська компанія буде платити за ці потужності, навіть якщо їх не використовує.

новини партнерів

26 січня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати