live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Депутати знову спробують ухвалити законопроект "про податковий терор"


фото: rada.gov.ua
За підрахунками експертів, прийняття законопроекту №1210 може коштувати Україні 1% ВВП, що складає приблизно 36-37 млрд. грн.

Завтра, 16 січня, парламент планує розглянути удругому читанні законопроект №1210 - більш відомий українському бізнесу як "законопроект про податковий терор".

- Знаєте, як угробити економіку одним законопроектом? Зібрати всі побажання Мінфіну, податківців з величезною кількістю технічних правок в один документ - з порівняльною таблицею на 580 сторінок - і включити турборежим - описуєстратегію авторів законопроекту директор економічних програм Українського Інституту майбутнього Анатолій Амелін.

За прогнозами експерта, в разі прийняття законопроекту в Україні очікується втрата 1% ВВП країни (в т.ч. скорочення виробництва через підвищення ренти на видобуток газу і руди. А також впровадження BEPS), згортання роботи ІТ-компаній в Україні (через норми про подвійне оподаткування і 18% податку на прибуток за кордоном).

Крім того, Анатолій Амелін прогнозує серйозне погіршення бізнес-клімату України (в т.ч. через невиправдане посилення контролю за розмиванням податкової бази), неправомірні втручання податківців (в т.ч. по коригуванню фінансового результату) і дискримінацію іноземних інвесторів (оподаткування курсової різниці ).

- Хоча законопроект і сильно змінився у порівнянні з першим читанням, він залишився дуже важким. Значний негатив - правило ділової мети - право податківця оцінювати зовнішньоекономічну операцію - має вона економічний сенс чи ні. Постійні судові тяжби за даним напрямком, що почалися ще за часів Азарова - повернуться знову. З урахуванням планів освоєння ринків Євросоюзу українськими експортерами - це дуже погана ініціатива - пояснює експерт Інституту соціально-економічної трансформації В'ячеслав Черкашин.

За словами експерта, даним законопроектом Україна бере на себе невиправдано завищені міжнародні зобов'язання, які ні бізнес, ні держава виконати не зможуть.

- Деякі частини інструментарію, який міститься узаконопроекті, Євросоюз заводив директивами протягом 3,5-7 років - довгий був перехідний період. У нас - лише рік. Самі податківці в істериці - вони не знають, що робити і як. Але при цьому штрафи збільшуються за багатьма позиціями в 4 рази, - пояснює В'ячеслав Черкашин.

Нагадаємо, проти даного законопроекту ще в листопаді 2019 р виступили практично всі основні бізнес-асоціації та асоціації іноземних інвесторів України - в т.ч. Європейська Бізнес-Асоціація, Американська торгова палата, Український союз промисловців і підприємців, Федерація роботодавців України та багато інших.

У Раді підприємців при Кабінеті міністрів України виступили також категорично проти законопроекту №1210, назвавши його «податковим терором».

- Рада підприємців при КМУ закликає народних депутатів не підтримувати законопроект №1210. Бізнес і експертне середовище неодноразово звертали увагу влади на потенційне погіршення стану економіки через подібні податковінововведення, зокрема впровадження практики «податкового терору» по відношенню до сумлінних платників податків, - заявили у Раді підприємців при Кабінеті міністрів України.

Але, незважаючи на вкрай негативну позицію українського бізнесу, 3 грудня 2019 р законопроект №1210 був ухвалений у першому читанні.

Все по темі

новини партнерів

6 серпня, 2020 четвер

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати