live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Жителі села Верхній Ясенів оскаржили у міністерстві рішення чиновників Івано-Франківської ОДА

Нав’язане об’єднання під виглядом добровільного. Саме так, з порушенням закону, івано-франківські чиновники вирішили долю гірських сіл Верхній Ясенів та Рівня

Попри незгоду та опір селян, можновладці, відповідальні за реформу децентралізації в регіоні, ухвалили рішення приєднати села не до найближчої Верховинської ОТГ з розвиненою інфраструктурою та медичним забезпеченням, а до далекої Білоберізки, де ані повноцінної лікарні немає, ані  транспортного сполучення. То ж, аби їх почули, представники прикарпатських сіл навідалися до Міністерства розвитку громад та територій.

Селяни переконані: за наміром примусово приєднати їх до іншої ОТГ стоїть бажання обласних чиновників понишпорити в чужому бюджеті. Адже тут, у Верховинському районі, проводяться великі фестивалі, розвивається туризм, і сплачуються податки. Тоді як Білоберізька ОТГ є недофінансованою і по суті нежиттєздатною. І саме цю проблему можновладці ОДА вирішили здолати за рахунок мешканців Верхнього Ясенова та Рівні. Найбільше громадян обурює те, що чиновники області махнули рукою на закон, котрий чітко визначає - об’єднання територіальних громад має бути добровільним, а не примусовим. 

В Міністерстві розвитку громад до звернення прикарпатців дослухалися. Відтак рішення Івано-Франківської ОДА урядовцями не було підтримане.  

Тож тепер жителі Верхнього Ясенова та Рівні мають провести ще одні громадські слухання та ще раз зібрати голоси щодо приєднання до Верховинської ОТГ. Імовірно тоді їх, нарешті, почують обласні чиновники, котрі  досі порушували закон, змушуючи людей до примусового та штучного об’єднання задля вирішення чужих проблем.

Більше про конфлікт громади з чиновниками - у сюжеті телеканалу ЕСПРЕСО:

новини партнерів

30 вересня, 2020 середа

29 вересня, 2020 вівторок

30 вересня, 2020 середа

29 вересня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати