Закон про лобізм не повинен бути репресивним, - Сушко
Законодавство про залучення громадян до формування політики, про лобізм повинне спрощувати доступ людей до власної держави, а не слугувати репресивним бар'єром
Про це виконавчий директор фонду “Відродження” Олександр Сушко написав на своїй сторінці у Facebook.
“Лобізм як вид законної діяльності громадян і організацій врегульований у багатьох демократичних країнах, і діалог щодо законодавчого впорядкування цього явища в Україні вочевидь потрібний. Однак сьогоднішні наративи політиків з цієї теми радше вказують на їхнє намагання відгородитися від власних громадян черговою "скляною стіною", - пише Сушко.
За його словами, законодавство про залучення людей до формування політики, про адвокацію та лобізм, повинне стимулювати, впорядковувати і спрощувати доступ громадян до власної держави, а не слугувати репресивним бар'єром, що збільшуватиме громадське відчуження.
“Зрозуміло, що настирливі громадяни, які весь час щось намагаються вимагати добряче дістали багатьох політиків, і вони хотіли б начепити на "буйних" і неспокійних активістів табличку "лобіст", при чому, бажано, "іноземний лобіст”, - додав Сушко.
- 12 лютого фракція ВО "Батьківщина" зареєструвала у Верховній Раді законопроект №3059 про державну реєстрацію суб’єктів лобіювання та здійснення лобіювання в Україні. За словами Тимошенко, законопроєкт покликаний "захистити українську землю" і захистити державу від міжнародних аферистів.
- Як заявив економіст Тарас Козак, у разі ухвалення зареєстрованого "Батьківщиною" законопроєкту про лобізм він може бути використаний для тиску на опозицію, а його дотримання в Україні перебуватиме під питанням через слабкість державних інститутів.
- Актуальне
- Важливе