live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У курганах Дніпропетровщини археологи знайшли півсотні поховань найдавніших цивілізацій

У Широківському районі Дніпропетровської обалсті у 10 курганах виявлено 52 давні поховання енеолітичного часу, епохи бронзи, раннього залізного віку

Про це із посиланням на Depo розповідає Еспресо.TV.

Найбільший курган мав висоту 6,5 м й 60 мдіаметру.

"Найдавнішими серед досліджених виявилися два поховання, які датуються другою половиною IV тис. до н.е. і відносяться до енеоліту. П'ять курганів були збудовані за доби ранньої бронзи носіями ямної археологічної культури (перша половина ІІІ тис. до н.е.). Впускними до цих курганів були поховання катакомбної культури друга половини ІІІ тис до н.е., що складають найчисельнішу групу поховань", - йдеться у повідомлені.

Також були виявлені поховання бабинської (XVIII-XVI ст. до н.е.) та зрубної культур (XV-XІІІ ст. до н.е.). Поховання доби раннього залізного віку належать рядовим представникам скіфського соціуму. Вони були основними у двох курганах та впускними до насипів попереднього часу.

В одному з курганів археологи знайшли поховання у кам'яній скрині. Між ребрами лівої частини грудного відділу кістяка виявлене крем'яне вістря стріли, яка, напевне, була причиною смерті похованого.

Також археологи виявили кам'яний жертовник, що являв собою кільцеву закладку, складену з невеликих каменів місцевого вапняку.

Деяких небіжчиків супроводжував поховальний інвентар - керамічні посудини, кам’яні сокири, вироби з кістки, вістря стріл. Більшість кістяків мають сліди посипки вохрою.

 

новини партнерів

27 листопада, 2020 п'ятниця

27 листопада, 2020 п'ятниця

26 листопада, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати