live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Півмільйона українців можуть втратити роботу через пандемію, - ексміністр економіки


фото: rbc.ua
У зв’язку із запровадженням обмежувальних заходів для недопущення поширення коронавірусу в Україні роботу можуть втратити 170-500 тисяч українців

Такі розрахунки наводить колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

У своїх розрахунках він посилається на досвід Китаю, де за місяць безробіття зросло на 1%.

“В Україні безробіття приблизно 8,6%, що складає біля 1,5 млн людей. Якщо безробіття зросте так само як в Китаї на 1%, це буде означати що 170 тисяч людей втратять роботу”, - повідомив Милованов.

Втім цифри демонструють лише офіційну статистику та не враховують близько 20% українців, які працевлаштовані неофіційно, зауважує ексміністр.

За його словами, саме ця категорія українців найменш захищена від звільнень у часи економічної кризи та карантину, особливо ті українці, які неофіційно працевлаштовані у сферах торгівлі, ремонту, харчування, транспорту. Таких в Україні близько 700 тисяч осіб.

“Припущення, що роботу втратять від чверті до половини неформально зайнятих працівників в найбільш вразливих галузях може бути прийнятим як обґрунтоване та консервативне. За такого сценарію, це буде від 175 до 350 тисяч людей”, - пояснив Милованов.

Він додав, що ця цифра може бути ще більшою, якщо звільнятимуть українців, які працюють і в інших галузях.

  • Нагадаємо, результатом пандемії коронавірусу може стати втрата роботи для 25 млн людей, якщо уряди не вживатимуть масштабних оперативних заходів, порахували раніше в Міжнародній організації праці.

новини партнерів

11 серпня, 2020 вівторок

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати