Шмигаль представив стратегію виходу України з карантину
Прем'єрміністр України Денис Шмигаль представив стратегію поступового виходу України з карантину, оголошеного через пандемію коронавірусу
Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Двоетапну коротку стратегію поступового виходу з карантину на період з початку травня до початку липня Шмигаль представив в етері програми "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна". Він пообіцяв за три-чотири тижні оприлюднити докладніший план, над яким зараз триває робота.
"Цей план у роботі, ми працюємо над ним практично цілодобово. Тільки-но він буде готовий, відшліфований, одразу буде представлений. Повірте, він буде одним з найкращих серед наших країн-сусідів. У ньому і кредитні канікули, і рефінансування кредитів, підтримка незаможних і безробітних", - сказав Шмигаль.
За його словами, перший етап виходу з карантину – "Україна йде на роботу" – розрахований на початок травня - початок червня.
Він передбачає створення 500 тис. робочих місць, кредитну підтримку малого і середнього бізнесу, часткове зняття обмежень на роботу громадського транспорту і зміщений графік робочого дня.
Другий етап - "Нові стандарти соціального життя" - запланований на початок червня - початок липня.
У цей період планується завершити 2019-20 навчальний рік, відновити роботу громадського транспорту за новими правилами, дозволити відвідувати зони відпочинку за умови дотримання норм безпеки і послабити умови ізоляції для літніх людей.
Шмигаль наголосив, що поки що Україна має дотримуватися режиму надзвичайної ситуації, щоб пройти епідемію за оптимістичним сценарієм з падінням ВВП до 5%, а не за песимістичним, в якому падіння ВВП оцінюється в 15%.
У режимі НС заплановано підтримати соціально вразливі верстви населення, допомогти безробітним і тим, хто перебуває у вимушених відпустках, мобілізувати медичні ресурси та підтримати медперсонал і всіх, хто задіяний у боротьбі з епідемією.
- Нагадаємо, 10 квітня Денис Шмигаль заявив, що уряд працює над тим, щоб у травні створити для безробітних на сьогодні українців, 500 тисяч робочих місць.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе