live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна висловила протест через декларацію парламенту Болгарії щодо адмінреформи на Одещині

Міністерство закордонних справ висловило протест через ухвалення парламентом Болгарії декларації щодо адміністративно-територіальної реформи в Україні

Заяву поширила пресслужба МЗС України.

"Питання адміністративно-територіального устрою України належить до виключної компетенції органів державної влади України. Для нас абсолютно неприйнятними є спроби втручання іноземної держави у внутрішні справи України. Викликають подив і нерозуміння маніпулятивні недостовірні твердження щодо впливу реформи на національну самобутність етнічних болгар України", – йдеться у заяві.

У МЗС наголосили, що захист прав і свобод представників усіх національних меншин України, зокрема болгарської, є одним з основоположних пріоритетів діяльності органів влади.

"Українська сторона неодноразово доводила відкритість і готовність сприяти розвитку національної самобутності українських громадян з етнічним болгарським походженням. Права національних меншин в Україні закріплені в національному законодавстві і неухильно захищаються державою у відповідності до найсучасніших європейських практик", – йдеться в заяві.

Також у міністерстві зазначили, що питання щодо Болградського району буде вирішено з урахуванням позиції місцевих жителів, у тому числі чисельної болгарської громади.

  • Народні збори Болгарії закликали уряд вплинути на Україну через адміністративну реформу, щоб зберегти цілісність болгарської громади в Болградському районі.

новини партнерів

13 серпня, 2020 четвер

13 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати