Американський штат Род-Айленд перейменують через асоціації з рабством
Губернатор-демократ штату Род-Айленд, США, Джина Раймондо підписала розпорядження, яке передбачає зміну офіційної назви штату через асоціації повної назви з американським рабством
Офіційна назва штату, яка міститься в державних документах - "Штат Род-Айленд і плантації Провіденс". Але наказ скоротить її до "Род-Айленда".
Губернатор в цьому контексті заявила: "Біль, яку ця асоціація заподіює деяким нашим жителям, повинен викликати занепокоєння у всіх жителів Род-Айленда, і ми повинні зробити все від нас залежне, щоб всі громади могли пишатися нашою державою".
Раймондо додала, що нове ім'я набуде чинності "якомога швидше".
В США слово "плантації" в основному пов'язані з інститутом рабства. Рабство на плантаціях було британським, створеним колонізаторами на полях цукрової тростини Барбадосу і доставленим на південь США.
Хоча Род-Айленд був першою колонією, що скасувала рабство в 1652 році, закон про це тоді так і не був застосований. Кількість чорношкірих в штаті до кінця 17-го століття виросло більш ніж на 6%, що майже вдвічі більше, ніж в будь-якій іншій колонії в Новій Англії.
Нагадаємо, у США та Європі прокотилася хвиля випадків вандалізму, де учасники масових заворушень паплюжать і скидають пам'ятники видатним історичним особистостям, яких вони звинувачують у проявах расизму, участю у побудові колоніальних імперій чи будь-яких пригніченнях неєвропейців. Зокрема, були сплюндровані статуї Христофора Колумба, видатного мореплавця та першовідкривача з Генуї, який першим з європейців досяг узбережжя Америки у 1492 році: одній з них відірвали голову, іншу - скинули в річку. Крім того, було спаплюжено монумент 54-й бригаді збройних сил у Массачусетсі - першого військового з'єднання, сформованого з чорношкірих солдатів, що брало участь у громадянській війні на боці федеральної влади.
У Нью-Мексіко місцеві мешканці організували патрулювання, щоб захистити монумент засновнику та першому губернатору провінції. Після того, як натовп атакував захисників монументу та збив одного з них з ніг, після чого збитий з ніг відкрив вогонь по нападниках, поранивши одного з них.
Також HBO Max прибрав за звинуваченням у расизмі з доступу американську кінокласику 1939 року по однойменній книзі Маргарет Мітчел "Віднесені вітром", що вийшла у світ у 1936 році. Фільм входив до 200 найкращих кіношедеврів усіх часів.
У Європі британська влада була змушена приховати в захисні коробки деякі пам'ятники, включаючи статую прем'єра середини XX століття Вінстона Черчилля.
В англійському місті Пул тимчасово прибрали пам'ятник засновникові скаутського руху Роберту Бадену-Пауеллу через загрозу зруйнування. Крім того, в англійському Лестері вимагають прибрати монумент національному герою Індії Махатмі Ганді. Всіх зазначених історичних діячів учасники заворушень звинувачують у "расизмі".
У Франції сплюндрували пам'ятник де Голлю, назвавши його "работорговцем".
Натомість, в Німеччині комуністи встановили пам'ятник Леніну.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе