Сигнал для Росії: Трамп і Дуда обговорили збільшення американської військової присутності у Польщі


фото: reuters
Переведення частини американських військових сил із Німеччини до Польщі є сильним сигналом з боку США для Росії

Про це президент США Дональд Трамп заявив під час спільної прес-конференції із президентом Польщі Анджеєм Дудою у Вашингтоні, повідомляє Радіо Свобода.

"Ми збираємося скоротити наші сили в Німеччині. Деякі з них повернуться додому, а деякі відправляться в інші місця, але Польща буде одним з цих інших місць", - сказав Трамп.

"Я думаю, що це посилає сильний сигнал Росії", - сказав Трамп на прес-конференції з Дудою в Рожевому саду Білого дому.

При цьому Трамп заявив, що сильніший сигнал Росії подає Німеччина тим фактом, що "платить мільярди доларів, щоб придбати енергію у Росії та через трубопровід".

"Що це таке? Ви витрачаєте мільярди доларів на Росію, а потім ми маємо захищати вас від Росії? Вони зробили відповідний вибір", – заявив Трамп.

Дуда заявив, що для нього велика честь обговорити подальші кроки у відносинах в Білому домі. "Сьогодні ми вступаємо в інший етап, а саме є можливість подальшого збільшення американських військ в нашій країні", - сказав він.

Президент Польщі Анджей Дуда в середу став першим іноземним лідером, який відвідав президента США Дональда Трампа з початку пандемії, і обидва лідери заявили, що з нетерпінням чекають підписання угоди про співпрацю в галузі оборони.

Візит Дуди був спрямований на активізацію його передвиборчої кампанії – президентські вибори відбудуться в неділю. Польський лідер є одним з бажаних іноземних партнерів Трампа. Ці двоє зустрічалися один на один щонайменше п'ять разів.

Угода про співпрацю в галузі оборони передбачає більшу кількість американських військ у Польщі, зміцнюючи оборонне співробітництво між двома союзниками по НАТО і діючи в якості додаткової противаги російській агресії.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

18 січня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати