Цього літа вже сім мешканців Львівщини постраждали від укусів змій
За вчора, 2 липня, до лікарень Львівської області через укуси змій потрапило троє людей
За один день на Львівщині змії покусали трьох людей, а від початку цього сезону жертвами плазунів стали вже сім мешканців області. Про це журналісту Еспресо.TV повідомили в департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА.
Так, 2 липня в Турківському районі до лікарні потрапив 39-річний чоловік, якого змія вкусила у праве передпліччя. У Перемишлянському районі змія вкусила 36-річну жінку (госпіталізовано у Львівську обласну клінічну лікарню), а в Сколівському районі від укусу змії постраждав 48-річний чоловік (госпіталізований у районну лікарню). Стан усіх потерпілих – середньої важкості.
Загалом за цей рік змії на Львівщині покусали сімох людей. Шість випадків зафіксовано у гірських Турківському (2 осіб) та Сколівському (4 особи) районах, ще один – у Перемишлянському.
Утім ця цифра більш ніж утричі менша за аналогічний період 2019 року: торік станом на 1 липня в області від укусів плазунів постраждало 24 мешканці, – додали в департаменті. За увесь сезон 2019 року змії покусали пів сотні жителів Львівщини. Ймовірно, цього року поліпшити статистику «допомогли» карантинні обмеження, через які значно менше людей відвідували ліси.
Зазначимо, найпоширеніша отруйна змія у Львівській області – гадюка звичайна. Її забарвлення – від світло-сірого до мідно-червоного та чорного з темним ромбічним малюнком на спині. Місцями проживання гадюки є узлісся, лісові галявини, лісосмуги, чагарники, яри й балки. Гадюка за жодних обставин не нападає першою, тож її укусам можна запобігти.
Профілактика включає найпростіші запобіжні заходи:
- у "зміїній" місцевості носіть щільне високе взуття;
- не намагайтеся упіймати гадюку або невідому вам змію;
- ночуючи на природі, уникайте розташування біля колоній мишей-полівок чи інших гризунів, хащ і чагарнику;
- у темряві користуйтеся ліхтарем, а в світлу пору доби простукуйте стежку перед собою за допомогою палиці; так само спершу проведіть палицею по кущах, до яких плануєте наблизитися.
Правила першої допомоги при укусах змій:
- забезпечити потерпілому нерухомість, оскільки надмірні рухи сприяють швидкому проникненню отрути у кров;
- звільнити кінцівки від взуття, шкарпеток, браслетів тощо, оскільки може виникнути набряк;
- не перетягувати гумовим джгутом кінцівку вище від місця укусу, оскільки це може призвести до порушення обміну речовин в ураженій ділянці;
- не надрізати краї рани й не відсмоктувати з неї кров, оскільки через пошкодження слизової оболонки ротової порожнини отрута може швидко потрапити у кров;
- дати випити значну кількість рідини (води, кави, чаю).
- Актуальне
- Важливе