ЄС розкритикував голосування за обнулення термінів Путіна
Голосування щодо поправок до Конституції РФ відбулося з численними порушеннями демократичних норм, а його підсумки суперечать міжнародним зобов’язанням Росії
Такий висновок міститься у заяві речника ЄС, оприлюдненій на сайті Європейської служби зовнішніх дій.
"Загальнонаціональне голосування в Російській Федерації щодо конституційних поправок завершилося 1 липня. Деякі з поправок стосуються змін політичної системи й роботи виконавчої, законодавчої та судової гілок влади. Євросоюз висловлює жаль, що в ході проведення цього голосування були заборонені кампанії як "за", так і "проти", що не дозволило учасникам голосування отримати доступ до збалансованої інформації", - йдеться у документі.
Євросоюз висловлює сподівання, що всі повідомлення та звинувачення у порушеннях, включаючи примус учасників, багаторазові голосування, недотримання таємниці волевиявлення, випадок поліцейського насильства проти журналіста на ділянці, будуть належним чином розслідувані.
"Додатки до статті 79 Конституції передбачають примат російської конституції над рішеннями міжнародних органів, що приймаються на основі міжнародних договорів. Венеціанська комісія Ради Європи, членом якої є Росія, дійшла висновку, що ця поправка є несумісною з міжнародними зобов’язаннями РФ, та рекомендувала видалити її або змінити формулювання. Ми очікуємо, що Росія, попри будь-які додатки до конституції, буде виконувати свої міжнародні зобов’язання, в тому числі стосовно рішень Європейського суду з прав людини", - йдеться у документі.
У середу, 1 липня, в Росії проходив останній і головний день голосування за поправки до Конституції країни - його навіть оголосили вихідним.
Поправки до Конституції Росії підтримали 77,92% тих, хто голосував. Однак, за даними незалежних експертів, голосування не відповідало російським й міжнародним стандартам.
Внесення змін до Конституції Росії було ініційовано Володимиром Путіним у січні. Тоді ж він заявив, що поправки повинні бути схвалені всенародним голосуванням, хоча закон цього не вимагав.
Серед найбільш обговорюваних змін - пріоритет російської Конституції над міжнародним правом і "обнулення" президентських термінів, яке дозволить Путіну ще двічі обиратися на пост глави держави.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе