.

Суд скасував рішення СБУ про заборону на в'їзд до України російському реперу Елджею


фото: Afisha.ru
Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення СБУ про заборону на в'їзд до України на три роки російському реперу Елджею (справжнє ім'я та прізвище Олексій Узенюк), бо відео його виступу в окупованому Криму видалено з YouTube

Рішення було ухвалено 25 червня 2020 року, передає Еспресо.TV із посиланням на Крим.Реалії.

У рішенні суду зазначено, що Елджей подав позов щодо рішення СБУ і вимагав скасувати заборону, запроваджену після скарги колишнього нардепа Володимира Парасюка, який вимагав заборонити реперу в'їжджати до України через виступ у Коктебелі в окупованому Росією Криму. Доказом цього було відео на YouTube.

Крім того, за версією СБУ, в жовтні 2018 року Елджей та інші особи в інтерв'ю виданню "РИА Новости Новосибирск" зазначили, що вважають АР Крим російською територією, в яку Росія історично багато вклала: "Тому з точки зору геополітичних інтересів Крим має залишатися російським".

"Також у зазначеному інтерв'ю ці особи висловлюють власну думку щодо того, що Росія діяла згідно із законними правами жителів АР Крим", - повідомив суд, посилаючись на матеріали СБУ.

Повідомляється, що суд Києва дійшов висновку, що відео, на якому Елджей нібито виступає в окупованому Криму, наразі видалено з мережі.

"Cуд зазначає, що висновок відповідача (СБУ - ред.) про те, що позивач (Елджей . - Ред.) незаконно відвідував окуповану територію АР Крим, є необґрунтованим і безпідставним, що, зі свого боку, вказує на те, що рішення, яке оскаржується, було прийнято відповідачем на підставі недостовірних і не підкріплених відповідними, допустимими доказами відомостей, отриманих із соціальної мережі "Ютуб" без проведення процедури верифікації власників акаунтів користувачів цієї соціальної мережі, передбаченої чинним національним процесуальним законом", - йдеться в тексті рішення суду.

У суді дійшли висновку, що СБУ не було надано жодних доказів встановлення щодо Елджея підстав для заборони в'їзду до України. Крім того, суд стягнув 1 536 гривень бюджетних коштів СБУ на користь репера.

Повідомляється, що рішення суду може бути оскаржено. Коментарів СБУ з приводу рішення суду немає.

новини партнерів

5 грудня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати