live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Побачило світ найґрунтовніше дослідження про президента Карпатської України Августина Волошина

У "Парламентському видавництві" в серії "Політичні портрети" вийшла книга "Августин Волошин – "батько карпатоукраїнського народу"

Про це повідомляє Закарпаття онлайн.

Її автори – знані українські дослідники, професори Микола Вегеш та Степан Віднянський, обидва уродженці Закарпаття, по-новому підійшли до дослідження непересічної особистості в історії краю президента Карпатської України Августина Волошина (1939 р.). Саме з постаттю цього видатного культурного, громадсько-політичного і державного діяча, загальновизнаного лідера українського національно-культурного напряму в міжвоєнному Закарпатті, асоціюється національне відродження закарпатських українців у першій половині ХХ ст.

null

У "Передньому слові" Микола Вегеш та Степан Віднянський відзначають, що постать Августина Волошина (17 березня 1874 – 19 липня 1945) належить до когорти визначних людей Закарпаття і України, а з його іменем, "пов’язане піднесення рівня національної свідомості закарпатців, поступове самоусвідомлення угорських русинів закарпатськими українцями, частиною єдиного українського народу". Вони справедливо порівнюють Августина Волошина з Олександром Духновичем, який "уважається великим будителем закарпатських русинів-українців у ХІХ ст."

Додамо, що Августин Волошин помер у в'язниці НКВС.  Сучасні дослідники називали різні дати смерті президента: 11, 14, 17 липня 1945 р. На основі "Справи Волошина" вчені встановили точну дату смерті президента – 19 липня 1945 р.

 

новини партнерів

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати