live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Львів шукатиме себе в обличчях людей 1980-1990-х років


фото: Facebook "Незабутні 90рр."/Вілі Фургало
6 серпня в Центрі міської історії центрально-східної Європи у Львові відкриється інноваційна виставка "Проявлення"

Це виставка-дослідження фотоархіву львівського фотохудожника-експериментатора Віля Фургала.

Саме цей фотоархів періоду 1980-1990-х років митця, який існував поза системою, фотографуючи життя львівських вулиць і богемних андеграундних місць, стане основним "об'єктом і актором" події.

null

Як розповів Еспресо.Захід співкуратор дійства, керівник проєкту "Міський медіа архів" Центру міської історії Богдан Шумилович, "Проявлення" – достатньо нове слово в методології організації виставок, один з інноваційних методів виставкової та музейної праці, який, як правило, в Україні майже не використовують. Йдеться не просто про демонстрацію тих чи інших матеріалів, а про опрацювання і відповідно, осмислення, дослідження їх під час події.

null

"Минулого року наш Центр міської історії отримав у свою колекцію частину спадку Віля Фургала – а це десять тисяч негативів (переважно 35-міліметрових і середнього формату), що їх зберегли друзі митця Ігор Нікітін та Андрій Поляков, – каже Богдан Шумилович. – Мова про фотографа, котрий практично ніколи і ніде спеціально не виставлявся, але котрий любив знімати усе, де вирувало життя – звичайних людей на вулицях, в андеграундних клубах і неформальних точках. Дехто вважає його хронікером, але, думаю, його архів – це щось значно більше і глибше не тільки з історичної перспективи, а й філософської, психологічної й інших. Тому в межах виставки ми запроваджуємо фотолабораторію, яка дасть можливість простежити, як негативи трансформуються у цифровий формат і стають архівом, а також як конструюються наші знання про автора, фотографування і самі зображення".

null

Цікаво, що на негативах Віля Фургала багато львів’ян змогли б себе упізнати. Його називали диваком, що постійно фотографує людей свого міста, добряком, який не просто знімає, а ще й видруковує фото, що їх безкоштовно або "за каву" роздає усім охочим. У 1999 році Віль Фургало просто розклеїв свої роботи, виконані у різних техніках та в різні роки, на історичних мурах між вулицею Вірменською та Домініканським собором. Цю його таку несподівану вуличну виставку назвали фотографічним перформенсом, що Львів у ті часи побачив уперше, викликом міщанським смакам, які намагаються домінувати – що тоді, що сьогодні. 

null

Варто також сказати, що "Проявлення", яке триватиме пів року, відбувається в межах проекту "Вихід у місто: львівська вулиця і мистецькі практики початку і кінця ХХ століття" за підтримки Львівської міської ради та програми "Фокус на культуру".

null

Facebook "Незабутні 90рр."

 

новини партнерів

18 вересня, 2020 п'ятниця

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати